Bill Veghte odchodzi z Microsoft

Bill Veghte odchodzi z Microsoft

Wojciech Cybulski
16.01.2010 11:27

Bill Veghte - wieloletni pracownik Microsoftu - ogłosił, że z dniem 31 stycznia 2010 rezygnuje z pełnienia funkcji Senior Vice President for Windows Business i odchodzi z firmy.

Veghte rozpoczął pracę w Microsofcie w 1990 r. jako absolwent Uniwersytetu Harvarda, który ukończył z wyróżnieniem. W czasie trwającej 20 lat kariery pełnił różne funkcje i wielokrotnie awansował. Od zawsze związany z produktami oznaczonymi logo Windows, nadzorował sprzedaż różnych wersji systemu dla komputerów osobistych i serwerów oraz pracował nad Windows CE i systemami wbudowanymi. Od połowy minionego roku, jako Senior Vice President for the Windows Business był odpowiedzialny za całość strategii biznesowej dotyczącej produktów z rodziny Windows, włączając w to wszystkie systemy operacyjne, Internet Explorer i Windows Live.

W lipcu 2008 r., gdy Steven Sinofsky został mianowany na stanowisko President Windows and Windows Live Division, Bill Veghte zapowiedział, że chciałby poszukać dla siebie nowego zajęcia w firmie. Po rozmowie z Ballmerem, który jest obecnie prezesem korporacji, Veghte podjął decyzję o opuszczeniu Microsoftu. Jego odejście to poważna strata, gdyż Veghte był doświadczonym i osiągającym świetne wyniki menedżerem.

Odejście Billa Veghte jest wyrazem pewnego stałego trendu, w ramach którego starzy, doświadczeni pracownicy Microsoftu opuszczają szeregi firmy i szukają nowego, ciekawszego zajęcia. Tak zrobił m.in. Rick LaPlante, szef projektu Visual Studio, który odszedł z Microsoftu w 2006 r. po przepracowaniu w firmie ponad 18 lat, nie wspominając oczywiście o samym Billu Gatesie, który zajął się działalnością charytatywną. Czy Microsoft będzie w stanie załatać odpływ odpowiedzialnych za wielkie sukcesy firmy "starych wyjadaczy" i sprostać wyzwaniom, jakie przynosi czas? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych kilkunastu lat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)