Bing Search będzie konkurencją dla Google Now on Tap

Bing Search będzie konkurencją dla Google Now on Tap25.08.2015 10:44
Bing Search będzie konkurencją dla Google Now on Tap
Redakcja

Walka na rynku wyszukiwarek przybiera nową formę. Obecnie firmy konkurują ze sobą już nie tylko na urządzeniach desktopowych, ale także mobilnych. Microsoft właśnie poinformował o tym, że jego Bing Search dla Androida dzięki nowemu API może być wykorzystywany także w innych aplikacjach. Podobne rozwiązanie przygotowuje obecnie Google.

Bing snapshots on Android available on tap

Choć to właśnie Google króluje na rynku wyszukiwarek, Microsoft zdecydowanie nie odpuszcza i stara się zaoferować coś równie dobrego. Binga znajdziemy już nie tylko na komputerach, ale i urządzeniach mobilnych. Nowe API pozwala natomiast na integrację wyszukiwarki bezpośrednio w aplikacjach i wyszukiwanie kontekstowe: dzięki niemu może np. pobierać informacje ze zdjęć przesyłanych na komunikatorze i dostarczać dodatkowych danych o lokalizacji, w której zostały zrobione. Wszystko to za sprawą okienka wysuwanego z dołu ekranu, które nie wymaga przełączania się między wieloma aplikacjami.

Jest to konkurencja dla Google Now on Tap, podobnego rozwiązania, które zadebiutuje wraz z najnowszym Androidem 6.0. Jeżeli należycie do grona deweloperów zajmujących się tworzeniem aplikacji mobilnych i jesteście zainteresowani integracją wyszukiwarki Bing w swojej aplikacji, powinniście odwiedzić oficjalne strony Microsoftu i skontaktować się z firmą w celu skorzystania z nowego API.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)