WindowsFirmaGiełda i walutybisq
bisq ikona

bisq1.9.15

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Bisq (wcześniej Bitsquare) to zdecentralizowana giełda kryptowalut – bitcoina, monero, litecoina i innych – która jedynie pośredniczy w wymianie między swoimi użytkownikami. Wszystkie fundusze pozostają w portfelach kontrolowanych tylko przez ich właścicieli, a bezpieczne depozyty realizowane są przez wielopodpisowe adresy bitcoinowe. Oczywiście możliwe jest też używanie w transakcjach walut tradycyjnych (dolarów, euro czy złotówek), np. za pomocą przelewów bankowych (ale nie tylko).

Deweloperzy tego opensource'owego projektu rozwijają go całkowicie według woli użytkowników – to zdecentralizowana organizacja, w której wiążące decyzje zapadają na drodze głosowania udziałowców, przeprowadzonego za pomocą specjalnych tokenów BSQ.

Dzięki temu Bisq nie potrzebuje żadnych rejestracji ani weryfikacji użytkowników, działa niezależnie od jakichkolwiek urzędów, a zawartych w nim transakcji nie da się zablokować ani ocenzurować. Cała komunikacja jest zresztą szyfrowana i przekierowywana przez sieć Tor, aby uniknąć zainteresowania wścibskich stron trzecich. Dzięki temu nikt poza partnerami w transakcji nie pozna swoich danych, a oni ujawniają tylko tyle, ile uważają za niezbędne. Wszelkie problemy są zaś rozstrzygane poprzez zdecentralizowany system arbitrażu.

Aplikacja wyróżnia się wygodnym i przejrzystym interfejsem, do założenia konta (nasze dane są przechowywane tylko lokalnie) i rozpoczęcia tradingu nie trzeba praktycznie żadnej wiedzy technicznej.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentBisq
Liczba pobrań228
Data aktualizacji10 kwi 2024
Rozmiar pliku313.77 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
bisq ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)