Black Mesa na weekend

Black Mesa na weekend

Redakcja
30.11.2012 20:20

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Black Mesa - świetną przeróbkę znanej, cenionej i wręcz wielbionej przez miliony fanów gatunku FPS, gry Half-Life. Tytuł powstawał w bólach od 2004 roku, a tworzony był przez grupę kilkudziesięciu zapaleńców, którzy nie potrafili pogodzić się z wewnętrzną, nieporadną polityką Valve dotyczącą zainicjowania silnika Source właśnie w Half-Live.

Black Mesa Trailer

Wynikiem 8 letnich starań ponad 40 osobowego zespołu okazała się bogata w odrębną fabułę, lepszą grafikę, fizykę, modele postaci, nowe mapy, a także całkiem nową ścieżkę dźwiękową gra, która mimo szeregu usprawnień i unowocześnień nadal pozwala na powrót do sławetnego Black Mesa - fikcyjnego kompleksu badawczego położonego w nieznanym miejscu pustyni Nowego Meksyku i śledzenia dalszych przygód znanego dobrze fanom Half-Life - Gordona Freemana. Doktor w dalszym ciągu prowadzi niebezpieczne badania nad ciałami obcych. Wszystkie testy i ich późniejsze wyniki to efekt groźnych i ryzykownych eksperymentów wewnątrz Black Mesa. Niestety w laboratorium znów poszło coś nie tak. Doktor i cały personel muszą się ewakuować przed zmasowanym atakiem pozaziemskich stworów...

W porównaniu ze swoim pierwowzorem rozgrywka w Black Mesa jest bardziej wciągająca i odbywa się w dużo bardziej zróżnicowanych i złożonych środowiskach. Jest również bardziej realistyczna i trudniejsza chociażby za sprawą zwiększonej inteligencji oraz sprawności bojowej przeciwników.

Dzięki wykorzystanemu Source Engine twórcom projektu udało się solidnie odświeżyć i ulepszyć system odwzorowania otoczenia i przestrzeni, a także przedstawić w sposób precyzyjny cały dostępny arsenał przez co tytuł świetnie oddaje klimat i realia panujące w trakcie prowadzonych starć i potyczek. Gra bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom i fanom Half-Life'a i nie tylko.

Grę Black Mesa można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> FPS.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Refunktion na weekend
Refunktion na weekend
Rafał Szramowiat
Stratagem na weekend
Stratagem na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
Blockfall na weekend
Blockfall na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (29)