BlackBerry chce przeżyć za wszelką cenę, więc stworzy smartfona z Androidem

BlackBerry chce przeżyć za wszelką cenę, więc stworzy smartfona z Androidem

BlackBerry chce przeżyć za wszelką cenę, więc stworzy smartfona z Androidem
12.06.2015 12:30, aktualizacja: 12.06.2015 17:04

Agencja Reutera powołując się na własne, wiarygodne źródła donosi, że firma BlackBerry zamierza wydawać smartfona z Androidem. Byłaby to spora zmiana w strategii kanadyjskiej firmy, która do tej pory zaangażowana była w rozwijanie własnego systemu operacyjnego.

Firma BlackBerry nie jest w stanie poradzić sobie na rynku smartfonów. Kiedyś nie mogła narzekać na brak zainteresowania, sprzedawała miliony urządzeń, a wielu klientów widziało w urządzeniach tej firmy najlepsze rozwiązanie dla biznesu. Obecnie BlackBerry musi zadowolić się udziałami poniżej 1%, będąc daleko za wielką trójką – Androidem, iOS i Windows Phone. Ostatnie modele, mimo iż prezentują się naprawdę dobrze, to nie sprzedają się na zadowalającym poziomie. Mimo iż system operacyjny BlackBerry w rozwiązaniach biznesowych sprawdza się bardzo dobrze, to klienci coraz częściej sięgają po Androida i iOS, firma traci rynek, w którym czuła się najlepiej. Jeśli BlackBerry chce nie tylko przetrwać, ale również nawiązać walkę z konkurencją, to musi wprowadzić większe zmiany.

Obraz

Zainteresowanie mobilnym systemem operacyjnym BlackBerry miało zwiększyć wprowadzenie wsparcia dla aplikacji Androida. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego rezultatu. Chociaż aplikacje działają dobrze, a dzięki sklepowi Amazona na ich ilość nie możemy narzekać. Według informacji podanych przez agencję prasową Reutera, BlackBerry ma większe plany związane z system operacyjny od Google. Firma miałaby zacząć produkować smartfony działające pod kontrolą Androida. Pierwszym urządzeniem ma być slider, który będzie posiadał duży, dotykowy ekran oraz fizyczną klawiaturę. To właśnie między innymi fizyczna klawiatura ma przekonać klientów biznesowych, ponieważ pozwalałaby na wygodniejszą pracę.

Kanadyjski producent nie potwierdził tych doniesień. Poinformował, że jego system operacyjny jest bezkonkurencyjny w kwestii bezpieczeństwa oraz produktywności i zamierza dalej go rozwijać. Nie oznacza to jednak, że firma faktycznie nie pracuje nad smartfonem z Androidem. Wydanie takiego urządzenia pasowałoby do obecnej strategii polegającej na skupieniu się na oprogramowaniu i rozwiązaniach dotyczących systemów zarządzania urządzeniami.

Możliwe, że kanadyjska firma zdecyduje się na stworzenie własnego forka Androida. System wówczas charakteryzowałby się znacznie lepszymi rozwiązaniami w kwestii bezpieczeństwa, a dodatkowo dostosowany byłby przede wszystkim dla biznesu. Wydanie Androida wyposażonego tylko w autorską nakładkę mogłoby się okazać gorszym posunięciem. W końcu wyróżnienie się na tle naprawdę silnej konkurencji jest bardzo trudne, a same autorskie aplikacje i niewielkie zmiany raczej by nie wystarczyły.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)