BlackBerry: "Nie planujemy telefonu z 5G. To się nadaje do lodówki"

BlackBerry: "Nie planujemy telefonu z 5G. To się nadaje do lodówki"
05.10.2019 16:24
(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)

Niemalże codziennie kolejna firma kusi technologią 5G, mówiąc o niespotykanej szybkości i nowych możliwościach. Z tego wyścigu wypisuje się jednak BlackBerry, a przynajmniej tak w ostatnim wywiadzie stwierdził dyrektor marketingu Stefan Streit.

Streit–jak wyjawił dziennikarzowi Pocket-lint–nie krytykuje 5G, ale w przypadku BlackBerry uważa za swoisty przerost formy nad treścią.

– [BlackBerry] To nie są urządzenia rozrywkowe, a maila już teraz możesz odczytać naprawdę szybko – mówi Streit. – Możemy się dobrze bawić z 5G i gdzieś tę technologię zastosować, może w telewizorze 8K lub lodówce – dodaje pół żartem.

Warto wiedzieć, że BlackBerry jest obecnie częścią koncernu TCL, który–oprócz smartfonów rzeczonej marki–produkuje m.in. właśnie telewizory i różnego rodzaju sprzęt AGD. Tak więc słowa przedstawiciela wcale nie muszą być rzucone na wiatr. Co więcej, przedsiębiorstwo ma w ofercie jeszcze jedną, bardziej konsumencką markę mobilną – Alcatel.

Strait wyjaśnia: "Możliwe, że wydamy smartfon z 5G w połowie 2020 roku, ale będzie to na pewno Alcatel i raczej nic z najwyższej półki". Prognozuje cenę rzędu 500-600 dol.

Bądź co bądź, BlackBerry raz jeszcze udowadnia, że jest marką–nazwijmy to tak–specyficzną. Podczas gdy liderzy rynku mobilnego, tacy jak Apple, Huawei czy Samsung, albo już zaprezentowali pierwszy sprzęt z 5G, albo dużymi krokami do tego dążą, BlackBerry deklaruje pozostać przy LTE. Tak, jakby biznesmen nie musiał pobierać dużych porcji danych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)