BlackBerry ogarnie wszystko, co mobilne

BlackBerry ogarnie wszystko, co mobilne

29.11.2011 11:15, aktualizacja: 29.11.2011 11:57

Po wielu nieudanych próbach zdobycia przewagi nad Apple i Google na rynku urządzeń mobilnych, firma Research In Motion — producent urządzeń BlackBerry — zadziała w myśl zasady „jeśli nie możesz ich pokonać, to się do nich przyłącz”.

Reuters poinformował, że producent BlackBerry zamierza wyprodukować oprogramowanie zabezpieczające dla Androida oraz iOS — Mobile Fusion. Oprogramowanie ma umożliwić korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań RIM dla firm na najpopularniejszych urządzeniach. Dzięki Mobile Fusion pion IT będzie miał możliwość zarządzania hasłami i aplikacjami na działających pod kontrolą iOS i Androidem telefonach i tabletach służbowych pracowników. RIM zapowiedział, że wyda swoje oprogramowanie w marcu przyszłego roku. Cen na razie nie znamy, ale mają być konkurencyjne.

Na świecie przez wiele lat urządzenia BlackBerry były idealnymi urządzeniami dla firm. Firma RIM ma za sobą spore doświadczenie również w dziedzinie zarządzania telefonami firmowymi, a nowy produkt ma być niczym innym, jak połączeniem sprawdzonego BlackBerry Enterprise Server z możliwościami oferowanymi przez inne platformy tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał iOS oraz Androida w środowisku biurowym.

Ten krok raczej nie pomoże firmie RIM odzyskać dawną pozycję. Umożliwienie zarządzania innymi systemami za pomocą BlackBerry Enterprose Server rozwiąże problemy wielu firm, które używają tego oprogramowania i mają również urządzenia innych producentów, ale nie spowoduje przecież, że nagle firmy te kupią swoim pracownikom telefony BlackBerry czy PlayBooki. A tego firma najbardziej potrzebuje. Jedyna nadzieja dla firmy w tym, że inwestycja w system BBX i BlackBerry London się zwróci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)