Blackbox, Tower Dash, Photoscape X, pCon.planner i Third Eye – najciekawsze programy tygodnia

Blackbox, Tower Dash, Photoscape X, pCon.planner i Third Eye – najciekawsze programy tygodnia

28.05.2016 00:01, aktual.: 28.05.2016 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapraszam Was na kolejny przegląd najciekawszych nowości z naszej bazy programów. Zbliża się Dzień Dziecka, więc w tym tygodniu zaczniemy od gier.

A Skyrocket Story

W grze dostaniemy 46 plansz. Na każdej z nich należy poprowadzić rakietę kosmiczną od startu do lądowania na planecie umieszczonej w górnej części ekranu. Sterowanie do łatwych nie należy, bo najpierw trzeba wybrać odpowiedni tor lotu, a następnie idealnie trafić w moment uruchomienia silnika i posłania rakiety w górę. Każda nieudana próba oznacza, że przygodę trzeba zaczynać od początku. Dodatkowo, na kolejnych planszach pojawiają się przeszkody.

A Skyrocket Story - Story Trailer

Na planszach są też dostępne szklane słoje z listem. Kolekcjonując je, odblokujemy dodatkowe części scenariusza gry. Rozpisano go w formie książki, której kolejne fragmenty poznamy właśnie dzięki zdobywaniu słojów z listami.

W Skyrocket Story można zagrać na Androidzie i iOS.

Blackbox

Blackbox to bardzo ciekawa łamigłówka, w której trzeba wyjść poza utarte schematy, myśleć nieszablonowo i na wiele rzeczy spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zadaniem gracza w aplikacji jest sprawić, że widoczne na ekranie kwadratowe bloczki w kwadratowej ramce zaświecą.

Blackbox – App Preview

W zależności od planszy ich liczba się zmienia, podobnie jak ich ułożenie. Nie ma na to jednego sposobu. Do wykorzystania są obroty urządzeniem, podłączenie go do ładowarki, wydawanie głośnych krzyków rejestrowanych przez aplikację... Blackbox wykorzystuje różne narzędzia, mocno angażując użytkownika na wielu płaszczyznach.

Tower Dash

Ta aplikacja jest doskonałym testem refleksu. Zabawa polega na tym, by rytmicznie dotykać ekranu, by postać wspinała się po ścianach tunelu, szybko przeskakując od lewej do prawej strony. Trzeba to robić umiejętnie, aby natychmiast się odbić od ściany i przeskoczyć dalej. Zbyt długi kontakt ze ścianą tunelu sprawi, że postać rozpadnie się na kawałki, a grę trzeba będzie zaczynać od początku.

Tower Dash by BoomBit Games | iOS App (iPhone, iPad) | Android Video Gameplay‬

Dodatkowym zadaniem gracza w Tower Dash jest zbieranie diamentów. Są one ważne, bo pozwalają wybrać moment ponownego rozpoczęcia zabawy po porażce. Dzięki diamentom można też odblokować inne rodzaje figurek, którymi sterujemy w grze.

Gra jest darmowa, ale ma mikropłatności, ale nie trzeba z nich korzystać, by robić postępy. W Tower Dash można zagrać na Androidzie i iOS.

EqualizeIT!

EqualizeIT! to polska gra logiczna. Zadaniem gracza jest sprawić, aby wszystkie pola widoczne na planszy pokazywały tylko cyfrę 5 na zielonym tle. Pola na planszy, której rozmiar można wybrać, wypełnione są losowo liczbami od 1 do 9. Wartość dotkniętego pola wzrośnie o 2, natomiast wartość czterech sąsiadujących pól wzrośnie lub zmniejszy się (w zależności od wybranej przez użytkownika opcji) o 1. Cel jest prosty: doprowadzić do tego, by na planszy były widoczne tylko pola z cyfrą 5.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zabawa z grą EqualizeIT! przypomina układanie kostki Rubika. To świetna propozycja dla osób, które lubią odprężyć się przy łamigłówkach.Gra wyświetla reklamy, ale nie są one uciążliwe.

Photoscape X

Photoscape X dla OS X. Popularny program do przeglądania i poprawiania zdjęć ukazał się w wersji 2.4 programu, która wprowadza mnóstwo nowości, w tym obsługę RAW-ów z aparatów cyfrowych. korekty geometrii i aberracji chromatycznych.

Obraz
Obraz

Ponadto w programie znalazło się dużo nowych filtrów, jak HDR, usuwanie szumu, mgły, odcień i nasycenie, mapy gradientów, dymione szkło, zdjęcie podwodne, perspektywa i maskowanie poprawek. Ponadto pojawił się tu pędzel usuwający punktowe niedoskonałości oraz płynne formowanie, które można wykorzystać do zmiany kształtów na zdjęciach. Przy przetwarzaniu wsadowym można wykorzystać perspektywę i kadrowanie. Program zyskał też kilkaset efektów, ramek, kształtów, naklejek i wzorów. Część funkcji dostępna jest tylko w wersji płatnej, ale i tak Photoscape X pozwala za darmo zrobić bardzo wiele.

Yandex.Disk

Yandex.Disk to program do obsługi dysku w chmurze rosyjskiej firmy Yandex, na desktopie dodatkowo wyposażony w wygodne narzędzie do robienia zrzutów ekranu. Program oferuje możliwość automatycznej synchronizacji plików z chmurą i dostęp do nich z dowolnego miejsca. W ustawieniach można teś zdecydować, czy zdjęcia (ze smartfonu lub aparatu podłączonego do komputera) również mają być synchronizowane.

Obraz
Obraz

Yandex.Disk ma też możliwość automatycznej publikacji zrzutów ekranu i synchronizacji tylko wybranych folderów. Firma Yandex oferuje 10 GB miejsca za darmo. Pliki można przeglądać w kliencie dla Windowsa, OS X, Androida, iOS i Windows Phone, a także w przeglądarce pod adresem disk.yandex.com.

pCon.planner

pCon.planner to darmowy program do tworzenia planów zagospodarowania wnętrz w 3D i renderowanie fotorealistycznych wizualizacji. Do projektowanych wnętrz można wstawiać modele CAD lub pobrane z katalogów producentów mebli i wyposażenia. Znajdują się tu także różne materiały, które można łatwo przypisać do płaszczyzn wizualizacji.

Obraz

pCon.planner świetnie radzi sobie z wizualizacjami projektowanych wnętrz i generuje wysokiej jakości, fotorealistyczne rendery (dostępne są renderery Yafaray i OSPRay), bez specjalistycznej wiedzy na temat grafiki 3D. Program pozwala również generować prezentacje, które można pokazać klientom, powiązane z rzeczywistą skalą i zawierające opisowe tabele.

Notifly

Notifly oferuje dodatkowe możliwości w zakresie przypomnień z aplikacji obsługujących serwisy społecznościowe oraz komunikatorów: WhatsApp, Telegram, Hangouts, Line, Skype, Tango, KakaoTalk, Twitter, Facebook Messenger, Google Messenger i Plus Messenger. Program wyświetla powiadomienia w formie pływających bąbelków. Powiadomienie zawiera awatar nadawcy oraz treść wiadomości, a także skrót do niej. Bąble można przesuwać po ekranie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja jest dostępna za darmo, ale niektóre jej możliwości są dostępne za dodatkową opłatą: regulowania rozmiaru bąbla i nadawania powiadomieniom z różnych aplikacji własnych kolorów.

Third Eye

Third Eye to aplikacja, która informuje o próbach nieautoryzowanego dostępu do smartfonu lub tabletu. Program zapisuje próby nieudanego odblokowania urządzenia i gromadzi zdjęcia osób, które próbowały dostać się do urządzenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program działa w prosty sposób. Gdy dojdzie do nieudanej próby odblokowania urządzenia, działająca w tle aplikacja Third Eye zrobi zdjęcie za pomocą przedniej kamery. Gdy smartfon lub tablet zostanie odblokowany poprawnie, wówczas aplikacja prześle powiadomienie o liczbie prób oraz ich dacie.

DashLinQ

DashLinQt o aplikacja, która dodaje do smartfonu swoistą nakładkę, która ułatwia korzystanie z urządzenia w trakcie prowadzenia samochodu. Aplikacja wyświetla przejrzysty interfejs z dużymi ikonami, których dotknięcie nie będzie nadmiernie angażujące dla kierowcy. Na ekranie głównym znajdziemy informacje o bieżącej pogodzie (w oparciu o dane GPS) oraz godzinę.

Dashboard Car Mode Driving Android App - DashlinQ

Aplikacja pozwala dodać skrót do każdego programu, który jest zainstalowany na urządzeniu. Ponadto, można dodać skróty do usług muzycznych: Spotify oraz Google Play Music. Aplikacja może też działać z systemami audio firmy GROM w niektórych autach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)