Błąd w Facebook Messengerze sprawił, że stare rozmowy wróciły po latach

Błąd w Facebook Messengerze sprawił, że stare rozmowy wróciły po latach

Błąd w Facebook Messengerze
Błąd w Facebook Messengerze
27.11.2018 14:59

Użytkownicy Facebooka zauważyli ciekawy błąd, który wielu z nich wprawił w zakłopotanie. W historii rozmów zobaczyli wiadomości, które wysyłali nawet kilka lat wcześniej, wyrwane z kontekstu. Rozmowy pojawiały się w wersji Messengera na stronie Facebooka w nocy naszego czasu, toteż większość zgłoszeń pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Facebook potwierdził, istnienie błędu i szybko go naprawił. Zanim w Polsce nastał ranek, wszystko było w porządku. Drobna awaria mogła jednak mieć ogromny wpływ na nastrój osób, które to zjawisko zaobserwowały. Wróćiły bowiem rozmowy z dawnymi partnerami, zapomnianymi znajomymi, a także osobami, które już nie żyją.

Użytkownicy zwykle nie podejmują wysiłku i sami nie skasują rozmów, do których nie chcą już wracać. Dlatego też możliwe było, by usterka powodowała, że przypomną nam się osoby lub sytuacje powodujące ból, o których wolelibyśmy nie pamiętać. Zwykle fakt, że Facebook nie kasuje rozmów, można uznać za zaletę, ale gdy niekontrolowane wracają na pierwszy plan, może zrobić się nieprzyjemnie. Być może warto jednak rozważyć kasowanie historii.

Facebook przywołuje złe wspomnienia

Jeśli używacie Facebooka dłużej, pamiętacie zapewne moment wprowadzenia funkcji „Tego dnia”, która proponuje nam „Wspomnienia” do ponownego udostępnienia. Mogą to być zdjecia i wpisy sprzed lat, udostępnione tego samego dnia.

W 2015 roku funkcja ta miała tendencję do przypominania użytkownikom o sytuacjach nieprzyjemnych. Algorytm dobierający wspomnienia nie odróżniał postów radosnych od tych przykrych, a proponując wspomnienia bazował jedynie na zaangażowaniu naszych znajomych. Zauważyliście pewnie też, że sytuacje przykre mogą powodować tak samo intensywne, a może nawet silniejsze zaangażowanie znajomych, jak te pełne radości.

Tym razem jednak przyczyną huśtawki emocjonalnej nie jest błędne planowanie, ale niewielki błąd. Przypomina jednak, że Facebook ma w swoich rękach ogromną część życia milionów osób, a sposób, w jaki traktuje te dane, pozostawia wiele do życzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)