Błąd w systemie sprzedaży biletów Intercity. Na kolei każdy jest Katarzyną Świniarską

Błąd w systemie sprzedaży biletów Intercity. Na kolei każdy jest Katarzyną Świniarską

Błąd w systemie sprzedaży biletów Intercity. Na kolei każdy jest Katarzyną Świniarską
Błąd w systemie sprzedaży biletów Intercity. Na kolei każdy jest Katarzyną Świniarską
07.01.2019 13:03, aktualizacja: 07.01.2019 16:03

I ty możesz łatwo zmienić nazwisko pod warunkiem, że marzysz, by nazywać się Katarzyna Świniarska. 6 stycznia w systemie rezerwacji biletów PKP Intercity wkradł się zabawny błąd – wszystkie nazwiska w bazie zostały zmienione na to samo.

Przyczyna tego zabawnego błędu nie została podana, ale mogła być prosta – wystarczyło, że przy pobieraniu danych z bazy zmienna wskazywała zawsze na ten sam rekord i dopisywane było to samo nazwisko do wszystkich pobieranych w formacie PDF biletów.

Informatycy PKP Intercity już naprawili usterkę. Według oświadczenia przewoźnika błąd pojawił się 5 stycznia w systemie E-IC. Dotyczył on prawdopodobnie tylko pobieranych - jako PDF - biletów. O innych elementach systemu PKP Intercity nie wspomina.

Jak rozwiązać ten problem, jeśli przy kontroli biletów imiennych trzeba pokazać dokument potwierdzający tożsamość? Drużyny konduktorskie PKP Intercity będą w najbliższych dniach uznawać bilety z nazwiskiem pani Świniarskiej za ważne. PKP Intercity nie wspomina, czy respektowane będą tylko bilety kupione w czasie awarii, czy także po niej, ale lepiej nie ryzykować i nie kupować biletów na nazwisko pani Świniarskiej dla zabawy. Numer transakcji pozwala odzyskać datę zakupu biletu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)