BLIK-iem i kartą płatniczą będzie można wkrótce płacić za mandaty

BLIK-iem i kartą płatniczą będzie można wkrótce płacić za mandaty
Jan Mentel

19.01.2018 16:07

Policja wreszcie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wprowadza możliwość płatności kartą płatniczą lub BLIK-iem. Od lutego około 2 tysiące radiowozów ruszy na drogi wyposażonych w terminal płatniczy POS. Tradycjonaliści wciąż będą mogli jednak uiścić opłatę na poczcie.

Wprowadzenie płatności bezgotówkowej za mandat jest elementem programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Zgodnie z nowelizacją Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie osoba, która otrzymała mandat, ma prawo sama zadecydować o sposobie zapłaty.

Źródło: www.kir.pl Grafika reklamująca wprowadzenie bezgotówkowych transakcji
Źródło: www.kir.pl Grafika reklamująca wprowadzenie bezgotówkowych transakcji

Pojawienie się terminali płatniczych zostało poprzedzone programem pilotażowym. Rozwiązanie testowane było przez opolską policję, która otrzymała 15 terminali, z kolei od lutego ma ich być w całym kraju 2 tys. Codziennie na polskie drogi wyrusza około 4 tysięcy policjantów, najczęściej w dwuosobowych zespołach, więc teoretycznie od lutego każdy radiowóz powinien oferować bezgotówkową płatność.

Policja jednocześnie nie wycofuje się z możliwości opłacania mandatów tradycyjnym przelewem lub wypłatą gotówkową na poczcie. Obcokrajowcy, którzy dotychczas za wykroczenia drogowe musieli płacić gotówką w złotych, od lutego również otrzymają możliwość rozliczenia się bezgotówkowo. Za obsługę płatności bezgotówkowych odpowiedzialna jest firma eService.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)