Blizzard udostępnia za darmo trzy swoje klasyczne gry

Blizzard udostępnia za darmo trzy swoje klasyczne gry

Blizzard udostępnia za darmo trzy swoje klasyczne gry
04.05.2014 19:01

Firma Blizzard udostępniła zupełnie za darmo swoje trzy klasyczne gry: The Lost Vikings, Rock N’ Roll Racing oraz Blackthorne. Produkcje dostępne są na amerykańskim i europejskim Battle.net.

Blizzard – tę nazwę kojarzy każdy gracz. To tej firmie zawdzięczamy takie tytuły, jak Diablo, StarCraft i WarCraft. Te trzy gry zaliczone są dzisiaj do produkcji kultowych. Jednak Blizzard ma na swoim koncie wiele innych tytułów, które mogą okazać się równie interesującymi. Założona w latach 90-tych przez Michaela Morhaime, Allena Adham oraz Franka Pearce firma Silicon & Synapse (od 1994 Blizzard Entertainment) początkowo zajmowała się przenoszeniem gier na różne platformy. Z czasem zaczęła tworzyć własne produkcje, a wśród nich: The Lost Vikings, Rock N’ Roll Racing oraz Blackthorne, które teraz dostępne są zupełnie za darmo.

The Lost Vikings to gra platformowa z elementami logicznymi. Fabuła skupia się wokół trzech wikingów: Eryka, Olafa i Baleoga, którzy zostali porwani przez kosmitę, Tomatora. Podczas przygody odwiedzimy pięć światów: statek kosmiczny, prehistorię, pustynię, fabrykę oraz cyrkowy świat. Sterować możemy każdym z tych wikingów. Eryk, Olaf oraz Baleog posiadają indywidualne umiejętności, które mogą sprawdzić się w nietypowych okolicznościach.

Rock N' Roll Racing jest wydaną w 1993 roku grą wyścigową. Ważnym elementem, oprócz ścigania się, jest wyeliminowanie przeciwników z wykorzystaniem broni. Niestety ta gra została udostępniona w uboższej wersji, brakuje rzeczy znanych z oryginału. Ucierpiała niestety ścieżka dźwiękowa i możemy cieszyć się tylko trzema klasycznymi, rockowymi kawałkami.

Obraz

Gra Blackthorne była udostępniona za darmo już wcześniej. W przeciwieństwie do poprzedniczek, została wydana już przez firmę Blizzard i dostępna jest do pobrania również na system OS X. W tej platformówce wcielamy się w Kyle'a, syna króla Valrosa. Ojciec głównego bohatera został pokonany przez Sarlaka – „czarnego” lorda goblinów i orków. Po latach, już jako dorosły mężczyzna, Kyle wraca, a jego głównym celem jest zemsta.

Wszystkie te trzy gry dostępne są na battle.net. Jeśli ktoś chce powrócić do lat 90-tych lub zobaczyć jak wówczas wyglądały gry tworzone przez Blizzard Entertainment, powinien zagrać w jedną z udostępnionych za darmo produkcji. Te trzy gry naprawdę potrafią wciągnąć i są w stanie zapewnić nam świetną zabawę na wiele godzin.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)