Block by Block - Mojang i ONZ w służbie społeczeństwa

Block by Block - Mojang i ONZ w służbie społeczeństwa06.09.2012 11:17

Co ma tworzenie świata z klocków w grze Minecraft z angażowaniem ludzi w sprawy środowiskowe oraz wpływanie na swoje bezpośrednie otoczenie? Okazuje się, że wiele. Mojang, czyli twórcy tytułu, wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych ruszają z programem Block by Block. Ma on na celu skłonienie młodzieży do pokazywania, jak wyobraża sobie miejskie tereny, obecnie zaniedbane lub po prostu jeszcze nieistniejące. Start w Kiberze w Nairobi.

350031377883883457

Za pośrednictwem Minecrafta każdy chętny będzie mógł przygotować swój projekt danego miejsca. Studio Mojang to główny sponsor akcji, który przy współpracy z programem do spraw osiedli ludzkich ONZ do końca 2016 roku ma zamiar zmienić nie do poznania 300 lokalizacji rozsianych po całym globie. Swój udział w pomaganiu zapowiedzieli już znani „mistrzowie” wznoszenia kanciastych budowli na komputerze, w tym grupa FyreUK.

350031377884014529

Warto zauważyć, że to nie pierwszy taki projekt ekipy Mojang. Zalążkiem Block by Block był uruchomiony niemal równo rok temu program Mina Kwarter, dążący do rewitalizacji starych szwedzkich osiedli, który odniósł sukces.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)