Block by Block - Mojang i ONZ w służbie społeczeństwa

Block by Block - Mojang i ONZ w służbie społeczeństwa

06.09.2012 11:17, aktualizacja: 28.07.2015 08:54

Co ma tworzenie świata z klocków w grze Minecraft z angażowaniem ludzi w sprawy środowiskowe oraz wpływanie na swoje bezpośrednie otoczenie? Okazuje się, że wiele. Mojang, czyli twórcy tytułu, wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych ruszają z programem Block by Block. Ma on na celu skłonienie młodzieży do pokazywania, jak wyobraża sobie miejskie tereny, obecnie zaniedbane lub po prostu jeszcze nieistniejące. Start w Kiberze w Nairobi.

Obraz

Za pośrednictwem Minecrafta każdy chętny będzie mógł przygotować swój projekt danego miejsca. Studio Mojang to główny sponsor akcji, który przy współpracy z programem do spraw osiedli ludzkich ONZ do końca 2016 roku ma zamiar zmienić nie do poznania 300 lokalizacji rozsianych po całym globie. Swój udział w pomaganiu zapowiedzieli już znani „mistrzowie” wznoszenia kanciastych budowli na komputerze, w tym grupa FyreUK.

Obraz

Warto zauważyć, że to nie pierwszy taki projekt ekipy Mojang. Zalążkiem Block by Block był uruchomiony niemal równo rok temu program Mina Kwarter, dążący do rewitalizacji starych szwedzkich osiedli, który odniósł sukces.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)