Błyskawiczne przelewy na telefon BLIKIEM dostępne dla klientów mBanku #prasówka

Błyskawiczne przelewy na telefon BLIKIEM dostępne dla klientów mBanku #prasówka
Łukasz Maślanka

04.04.2016 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klienci bankowości mobilnej mBanku mogą już dokonywać bezpośrednich przelewów na swoje numery telefonów w usłudze P2P za pośrednictwem systemu płatności mobilnych BLIK. To czwarty bank w Polsce, po Banku Millennium, ING Banku Śląskim i Banku Zachodnim WBK, w którym została wdrożona ta innowacyjna metoda przesyłania pieniędzy.

Obraz

Korzystanie z P2P (ang. person-to-person) nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi autoryzacyjnych i jest bardzo proste. Każda osoba, która posiada BLIK-a w telefonie i chciałaby otrzymać na niego przelew musi najpierw powiązać numer swojego telefonu z rachunkiem w swojej aplikacji bankowości mobilnej. Osoba przesyłająca pieniądze, która też ma BLIK-a w telefonie, musi jedynie znać numer telefonu odbiorcy. Pieniądze docierają na konto w ciągu kilku sekund.

Usługa P2P w ramach BLIKA to ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy chcą natychmiastowo przesłać pieniądze i nie znają numeru rachunku bankowego odbiorcy. Tym bardziej cieszy nas wiadomość, że mBank, jeden z największych polskich banków, wprowadził tę usługę dla swoich Klientów. W niedługim czasie funkcjonalność ta zostanie wdrożona we wszystkich bankach włączonych do systemu - mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności, spółki, która jest operatorem BLIK-a

Celem Polskiego Standardu Płatności jest upowszechnienie najwygodniejszej i najpopularniejszej wielokanałowej formy płatności. Z BLIK-a może korzystać obecnie ponad 1,6 mln użytkowników, a od uruchomienia systemu w lutym ubiegłego roku dokonano nim ponad 2,5 mln transakcji. BLIKIEM można płacić w ponad 130 tys. terminali płatniczych w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych, w większości sklepów internetowych za pośrednictwem większości polskich agentów rozliczeniowych i integratorów płatności, takich jak: eService, Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, PayTel, czy First Data. Za pomocą BLIKA można także wypłacić w bezpieczny sposób gotówkę z większości, bo z około 14,5 tys. bankomatów (należą do nich między innymi bankomaty sieci Euronet,Planet Cash oraz PayTel).

Więcej informacji na temat nowego systemu płatności mobilnych BLIK można znaleźć na stronie BlikMobile.pl oraz na stronie Polskiego Standardu Płatności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także