BookRage — polskie książki i możliwość wsparcia Fundacji Nowoczesna Polska

BookRage — polskie książki i możliwość wsparcia Fundacji Nowoczesna Polska

08.03.2013 16:50, aktualizacja: 09.03.2013 10:04

BookRage to kolejna polska akcja typu „zapłać ile chcesz“. Tym razem za „co łaska“ dostajemy dobrą literaturę i poczucie, że pieniądze trafiły tam, gdzie chcemy. Organizatorzy przenieśli zasady znane z Humble Bundle i umożliwiają podział przekazywanych pieniędzy między autorów książek, organizację pożytku publicznego (w tym przypadku jest to Fundacja Nowoczesna Polska) oraz organizatorów BookRage. Akcja ruszyła wczoraj i w chwili pisania tego artykułu na zakup pozostało jeszcze niewiele ponad 13 dni.

W pierwszej edycji znalazły się tytuły klasyfikowane jako polska fantastyka: Stefan Grabiński, „Demon ruchu i inne opowiadania“Dawid Kain, „Dyskoteka w krematorium”Anna Kańtoch, „13 anioł”Łukasz Orbitowski, „Wigilijne psy”Andrzej Zimniak, „Randka z Homo sapiens”Podobnie jak ma to miejsce w Humble Bundle ci, którzy zapłacą więcej niż wynosi aktualna średnia (w chwili pisania niecałe 26 złotych), otrzymają wart uwagi dodatek. Tym razem jest to „Science fiction” Jacka Dukaja. Organizatorzy zapowiedzieli już, że planują edycje BookRage również z innymi gatunkami literatury.

350036223882127297

Książki będzie można ściągnąć przez przynajmniej 3 miesiące od zakupu (organizatorzy powiadomią każdego z wyprzedzeniem, jeśli będą coś usuwać). Dostępne będą pliki w formatach PDF, ePub i Mobi bez żadnych mechanizmów DRM. Zapłacić można za pośrednictwem PayPala lub Dotpay.

O ile oczywiste jest, co oznacza przekazanie pieniędzy autorom książek oraz organizatorom BookRage (utrzymanie serwerów, zaplanowanie kolejnej edycji itd.), nie wszyscy mogą znać Fundację Nowoczesna Polska. Jest to organizacja, która między innymi walczy o „wolność korzystania z dóbr kultury“, którą gwarantuje art. 73 Konstytucji RP, a przede wszystkim działa na rzecz nowoczesnej edukacji społeczeństwa informacyjnego. Można się zetknąć z efektami jej działalności w postaci biblioteki Wolne Lektury oraz kampanii Prawo Kultury. 20 lutego uruchomiona została także biblioteka skupiającej zasoby dydaktyczne Edukacja Medialna.

Aktualizacja, 08.03.2013 16:50

Do ściągnięcia dostępna jest już „Osada dymów i inne opowiadania” Stefana Grabińskiego, którą organizatorzy akcji dorzucili w ramach nagrody za przekroczenie bariery sprzedanych 1234 pakietów. Ponadto, uruchomiona została integracja z Dropboksem, więc książki automatycznie wylądują na wirtualnym dysku kupującego, oraz możliwość wysłania ich od razu na czytnik Kindle.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)