Bookviser: dobry czytnik e‑booków dla Windows Phone i Windows 8, przez dobę dostępny za darmo

Bookviser: dobry czytnik e-booków dla Windows Phone i Windows 8, przez dobę dostępny za darmo
Paweł Piskurewicz

11.02.2015 09:19, aktual.: 11.02.2015 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bookviser to jedna z najstarszych aplikacji do e-booków na Windows Phone. Jej autor regularnie ją rozwija dodając kolejne opcje i wsparcie dla nowego API, co nie jest częste w przypadku tego systemu. Doczekała się także edycji na Windows 8 jako aplikacja uniwersalana, a dziś do końca dnia obie dostępne są za darmo.

Bookviser Reader obsługuje takie formaty jak ePub, fb2, txt. Niestety nie znajdziemy tu wsparcia dla plików pdf. Autorzy chcieli, aby obsługiwane formaty współpracowały z wszystkimi opcjami aplikacji. Jednym z elementów wyróżniających program na tle konkurencyjnych aplikacji, jest troska o wygląd i interfejs. Widać to zwłaszcza w wersji dla systemu Windows Phone.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bookviser Reader pozwala pobierać książki z takich serwisów jak Feedbooks, Project Gutenberg, Smashword a także importować kolekcje z karty SD, chmury OneDrive oraz konta Bookviser. To ostatnie zapewnia nam możliwość synchronizacji książek, postępu czytania i zakładek pomiędzy urządzeniami z Windows Phone i Windows 8.

Obraz

Program oferuje wiele możliwości edytowania tekstu jak i wyglądu strony. Ciekawie prezentują się gotowe skórki. Oparte na popularnych książkach i filmach, zmieniają wygląd całej aplikacji. Nie zabrakło także standardowych narzędzi, takich jak zakładki, notatki, możliwość tłumaczenia wersów, czy też sprawdzania słów w internecie. Od niedawna Bookviser w wersji dla Windows Phone i Windows 8 wspiera również systemowy syntezator mowy. Dzięki niemu w dowolnym momencie możemy przerwać czytanie i przesiąść się na słuchanie książki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obecnie aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach: darmowej z wbudowanymi mikropłatnościami oraz nowej, płatnej z darmową wersją próbną. Promocja dotyczy tej drugiej, tak więc jeżeli korzystaliście z wcześniejszej wersji bez dokupienia opcji premium, warto się przesiąść. Standardowa cena Bookviser Reader Premium to 16 zł. Aplikację w wersji dla Windows Phone możecie pobrać z naszej bazy aplikacji, edycję dla Windows 8 znajdziecie w sklepie Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)