WindowsNarzędziaSzyfrowanie danychBoxCryptor
BoxCryptor ikona

BoxCryptor2.55.2774

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

BoxCryptor to bardzo ciekawe i proste w obsłudze narzędzie do szyfrowania plików i folderów. Pozwala ono zabezpieczać dane przechowywane zarówno na lokalnym dysku twardym, jak również w chmurze (np. usługa Dropbox lub SugarSync).

Program po zainstalowaniu daje użytkownikowi możliwość tworzenia zaszyfrowanych folderów, w których przechowywane będą zabezpieczone dane. Foldery te ulokowane mogą być zarówno na dysku komputera, jak również na wszelakiego rodzaju przenośnych nośnikach danych - pendrive'ach, kartach pamięci itp. Każdy z nich mapowany jest przez BoxCryptora jako osobna wirtualna partycja, której obsługa jest identyczna jak każdego innego dysku w komputerze. Dostęp do zabezpieczonych danych możliwy jest jedynie wtedy, kiedy uruchomiony jest BoxCryptor. Z kolei dostęp do narzędzia zabezpieczony jest hasłem, którego to podanie odblokowuje wszystkie zaszyfrowane foldery.

Poza możliwością zabezpieczania lokalnie przechowywanych danych narzędzie umożliwia także szyfrowanie danych, które następnie zostaną umieszczone na zewnętrznych serwerach. Jedynym koniecznym warunkiem jest to, aby poufne dane znajdowały się w folderze zsynchronizowanym z danym serwerem, na którym będą one przechowywane. Wszelakie dane zabezpieczone przy użyciu programu BoxCryptor szyfrowane są przy użyciu algorytmu AES-256. Proces zarówno szyfrowania, jak również odszyfrowania danych odbywa się w locie.

Wersja bezpłatna programu pozwala na stworzenie jednego zaszyfrowanego folderu, w którym przechowywać można maksymalnie 2 GB danych. Chcąc ominąć te ograniczenia należy zakupić program w odpowiedniej opcji - dla użytku osobistego (29,99 EUR) lub komercyjnego (69,99 EUR).

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
2.77 ocen
Twoja ocena
ProducentSecomba GmbH
Liczba pobrań9 345
Data aktualizacji9 lis 2022
Rozmiar pliku18.35 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
BoxCryptor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)