Brak internetu i telewizji Inea. Awaria w dużych miastach (aktualizacja)

Brak internetu i telewizji Inea. Awaria w dużych miastach (aktualizacja)

Awaria internetu Inea
Awaria internetu Inea
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
26.09.2022 16:26, aktualizacja: 27.09.2022 08:50

Klienci operatora Inea zgłaszają problemy z dostępem do internetu i telewizji. Sygnały o awarii napływają z dużych polskich miast, ale skala problemu wydaje się stosunkowo niewielka.

Internet i telewizja Inea nie działają poprawnie - wynika ze zgłoszeń, które trafiają do serwisu downdetector. Awaria Inei nasiliła się około godziny 16:00, a ponad setka zgłoszeń spłynęła dotąd głównie z Warszawy, okolic Wrocławia i Poznania. Jak wynika z komentarzy klientów operatora Inea, podobne problemy pojawiły się także w ubiegłym tygodniu.

Na tę chwilę trudno powiedzieć, jak długo potrwają utrudnienia. W mediach społecznościowych Inea nie podaje informacji o awarii, z drugiej strony użytkownicy nie zgłaszają problemów masowo. Możliwe więc, że usterki dotyczą tylko wybranych obszarów, przez to skala problemu jest stosunkowo mała.

Awaria internetu Inea
Awaria internetu Inea© downdetector

W kontekście trwających problemów z usługami Inei warto dodać, że niewiele wcześniej w serwisie downdetector odnotowano masowe (lecz krótkotrwałe) problemy m.in. z usługami Google'a. Niewykluczone, że były konsekwencją większej awarii po stronie innych usługowców, a te teraz przekładają się także na funkcjonowanie Inei.

Aktualizacja, godz. 18:35

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco informacji w serwisie downdetector, awaria Inei wciąż trwa, co oznacza, że problemy występują już od przeszło dwóch godzin. Kolejni użytkownicy potwierdzają w komentarzach, że nie mają dostępu do internetu i telewizji.

Trwa awaria internetu i telewizji Inea
Trwa awaria internetu i telewizji Inea© downdetector

Aktualizacja, godz. 20:10

Niestety, jak wynika z informacji z tego samego źródła, problem z internetem i telewizją Inea wciąż występuje. W mediach społecznościowych operator potwierdził w międzyczasie, że jest świadomy awarii, ale nie zna przewidywanego czasu jej usunięcia. Planowo natomiast rezerwuje sobie na to aż 24 godziny.

Aktualizacja, 27 września, godz. 8:50

Raporty w serwisie downdetector nadal wskazują, że klienci firmy Inea mają problem z dostępem do usług. Od rana spływają kolejne zgłoszenia awarii.

Awaria Inei wciąż trwa
Awaria Inei wciąż trwa© downdetector

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)