Branch - konkurencja dla Wikipedii?

Branch - konkurencja dla Wikipedii?

Marcin Paterek
07.03.2012 14:40

Dla wielu z nas internet jest niewyczerpanym źródłem informacji, ale ona sama nie jest wiedzą — twierdzi The Obvious Corporation, „inkubator pomysłów” założony przez twórców Twittera. Dlatego jego nowy projekt — Branch — ma umożliwić ekspertom publiczną dyskusję o współczesnych problemach.

Pomysłodawcami serwisu są Josh Miller, Cemre Güngöre i Hursh Agrawal. Młodzi programiści opisują go jako miejsce, w którym internetowe wypowiedzi wyłącznie jednej osoby zostaną zastąpione dialogami. Wszystkie obecne platformy publikacyjne koncentrują się na monologach, a rozmowa stoi na drugim miejscu. Nam to się nie podoba, więc chcemy odwrócić ten porządek – wyjaśnia Miller. W założeniach do dyskusji będą zapraszane grupy ludzi, które dysponują sprawdzoną wiedzą na dany temat.

Póki co Branch znajduje się w fazie zamkniętej alphy, która zbudowana jest na podstawie platformy Twittera. The Obvious Corporation chce jednak wesprzeć Millera, Güngöre'a i Agrawala w tworzeniu odrębnej marki i technologii. W projekt zaangażowały się także Lerer Ventures i SV Angel, które łącznie przeznaczyły na rozwój pomysłu blisko 2 miliony dolarów.

Branch jawi się jako ciekawa alternatywa dla serwisów, które publikują wyłącznie jednostronne komentarze ekspertów. Wielką niewiadomą pozostaje jednak oś nowego projektu: w jaki sposób będą dobierane osoby do dyskusji i jak będzie ona moderowana. Jeśli nawali ten element, cała reszta nie ma żadnego sensu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)