WindowsInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWBrave
Brave ikona

Brave1.67.115

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Brave Browser to nowoczesna przeglądarka internetowa, której głównym atrybutem jest szybkość działania oraz ochrona prywatności podczas codziennego surfowania w Internecie. Oferuje ona zestaw funkcji oraz narzędzi, dzięki którym korzystanie z sieci jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Blokada możliwości śledzenia użytkownika

Opisywana przeglądarka wyposażona została w mechanizmy, które odpowiadają za blokowanie żądania plików cookies (tzw. ciasteczek) podczas przeglądania różnego typu stron internetowych. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że nie jest śledzony w trybie online. Proceder ten jest często określany mianem trackingu i teoretycznie wykorzystywany ma być przez serwisy internetowe do wyświetlania spersonalizowanych treści reklamowych.

Bezpieczne połączenie HTTPS i ochrona przed wirusami

Brave podczas przeglądania stron internetowych wykorzystuje szyfrowane połączenie protokołem HTTPS. Dodatkowo oferuje mechanizmy automatycznie blokujące takie zagrożenia jak phishing (wyłudzanie poufnych danych), malware (oprogramowanie infekujące komputer), malvertising (fałszywe i szkodliwe reklamy) czy niebezpieczne wtyczki dla przeglądarki.

Tryb incognito z wykorzystaniem sieci Tor

Przeglądarka Brave Browser (poza Tor Browser) jest jedyną, która domyślnie w trybie incognito wykorzystuje sieć Tor. W tym celu nie jest wymagana instalacja dodatkowych wtyczek itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu adres IP użytkownika jest maskowany, co sprawia, że lokalizacja użytkownika jest trudna do wykrycia oraz dostawca internetu nie ma podglądu do przeglądanych adresów URL.

Brave w trakcie ładowania kolejnych stron internetowych wyświetla tylko niezbędne komponenty, co sprawia, że uruchamianie witryn sieciowych jest nawet do 60 procent szybsze niż podczas wykorzystania tradycyjnych przeglądarek.

Cechy charakterystyczne programu:

  • darmowa przeglądarka kierowana do użytkowników dbających o bezpieczeństwo
  • domyślna funkcja blokowania plików cookies
  • wykorzystanie protokołu HTTPS do przeglądania stron internetowych
  • mechanizmy blokowania wszelakiego rodzaju szkodników
  • tryb incognito bazujący na sieci TOR
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.226 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań44 051
Data aktualizacji14 cze 2024
Rozmiar pliku1.41 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Brave ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (273)