Brazylijczycy najwierniejszymi fanami piłki nożnej według Google

Brazylijczycy najwierniejszymi fanami piłki nożnej według Google

Wojciech Cybulski
16.07.2010 23:26

XIX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej już za nami - z analiz Google wynika, że to wielkie piłkarskie święto skutecznie oderwało internautów od surfowania po Sieci.

Najwierniejsi swojej narodowej reprezentacji piłkarskiej okazali się Brazylijczycy. Już w czasie pierwszego meczu z Koreą Północną rozegranego 15 czerwca w Brazylii drastycznie spadła ilość zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google. Na udostępnionym wykresie wyraźnie widać, jak aktywność internetów spada przed meczem, nieznacznie rośnie w przerwie między pierwszą i drugą połową, znów spada, by po zakończeniu spotkania powoli wracać do standardowego poziomu. Podobna sytuacja miała miejsce także w meczu Hiszpania - Chile rozgrywanym 25 czerwca. Google na podstawie danych o spadającej liczbie zapytań dla wyszukiwarki sporządził zestawienie krajów, które najbardziej angażują się w kibicowanie swoim narodowym drużynom. Na szczycie listy znalazły się poza Brazylią także Niemcy i Holandia. Kolejne miejsca zajęły takie kraje jak Korea Południowa, Urugwaj, Hiszpania i Argentyna. Google przeanalizował także globalny wpływ poszczególnych meczy na zachowania użytkowników Sieci. Najskuteczniej odciągnęło internautów od komputerów finałowe spotkanie Holandia - Hiszpania. Ponadto sporo osób zrezygnowało z surfowania po Sieci by obejrzeć mecz Niemcy - Anglia, Argentyna - Niemcy i Holandia - Brazylia.

Polska z opublikowanym zestawieniu niestety się nie znalazła - nasza drużyna nie brała bowiem udziału w tegorocznych mistrzostwach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)