Budziki, które postawią Cię na nogi – aplikacje na trudne poranki

Budziki, które postawią Cię na nogi – aplikacje na trudne poranki

Budziki, które postawią Cię na nogi – aplikacje na trudne poranki
30.11.2015 17:34

Zima to podła pora roku, w czasie której wiele osób ma problem, by rano zwlec się z łóżka. Oto kilka aplikacji, które pomogą w tych trudnych, porannych chwilach.

I Can't Wake Up! Alarm Clock

I Can't Wake Up! to prawdopodobnie najbardziej rozbudowany i złośliwy budzik, jaki znajdziemy w sklepie Play. By go wyłączyć, należy rozwiązać zadanie, wymagające myślenia, liczenia lub zeskanowania kodu kreskowego kosmetyku z łazienki.

Aplikacja ma ogromną ilość ustawień, w których możemy zdefiniować melodię budzika, zachowanie wibracji, mruganie ekranem, pozycję przycisku dosypiania i wiele innych. Można tu zapisać sobie kilka alarmów, które będą uruchamiać się w różne dni tygodnia. Można także zdefiniować listy odtwarzania i czas narastania głośności dźwięku, by złagodzić wybudzanie.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Aby wyłączyć alarm, trzeba rozwiązać zadania, wybrane z listy przy definiowaniu alarmu. Może to być obliczenie wyniku równania, odtworzenie kolejności akcji, klasyczne „memo”, sortowanie listy liczb, quiz (domyślnie podawanie stolic państw, ale można zdefiniować własny), przepisanie losowych słów (można też zdefiniować własną listę), energiczne potrząsanie telefonem oraz skanowanie kodów kreskowych – na przykład mydła w łazience czy kawy w kuchni. Do tego potrzebna będzie aplikacja Barcode Scanner.

Jeśli okaże się, że jednak na danym urządzeniu można wyłączyć budzik, na przykład przyciskami głośności czy też ponownie uruchamiając telefon, można zezwolić aplikacji na przejęcie kontroli nad systemem. Wiele metod tego typu zostanie zablokowanych. Jeśli ktoś cierpi na chroniczne włączanie „drzemki”, ta aplikacja skutecznie go wyleczy.

Pobierz: Android (wersja dla iOS nie jest rozwijana)

Wake N Shake

Wake N Shake to ciekawy budzik, który do wyłączenia alarmu wymaga energicznego potrząsania smartfonem do czasu, aż pasek postępu osiągnie 100%.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Aplikacja pozwala ustawić alarmy na cały tydzień. Oprócz dźwięku, możemy aktywować wibracje oraz intensywne miganie podświetlenia ekranu i lampy błyskowej aparatu. Niewątpliwie sposób wyłączania budzika potrafi skutecznie postawić na nogi. Aplikacja jest bezlitosna dla śpiącego. Dodatkowo nie ma możliwości ściszenia głośności dźwięku alarmu.

Wake N Shake automatycznie wygasi ekran telefonu, jeśli położymy go wyświetlaczem do dołu. Ciekawą funkcją jest możliwość zdobywania różnych osiągnięć w potrząsaniu telefonem. Wake N Shake ma ponadto ładny, minimalistyczny interfejs, który zachęca do korzystania z budzika. Aplikacja jest płatna, można ją zakupić w AppStore.

Pobierz: iOS

Shake-it Alarm Clock

Shake-it Alarm Clock to bardzo estetyczna i przyjemna aplikacja, która przy budzeniu pokazuje urocze zwierzęta. Można w niej ustawić kilka budzików na różne dni tygodnia.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Co ciekawe, by wyłączyć budzik, należy albo trząść telefonem, albo dotykać ekranu, albo krzyczeć. Można przypisać akcję do konkretnego budzika lub zdać się na losowy wybór. Aplikacja może także wysłać wiadomość do wcześniej podanego kontaktu. Pobierz: Android

SleepBot

SleepBot to bardzo ładna aplikacja, służąca do monitorowania snu, z możliwością nagrywania dźwięków, ruchu i analizy zebranych danych. Dzięki temu, że alarm uruchamiany jest w odpowiednim momencie, gdy sen jest płytki, samopoczucie po przebudzeniu jest znacznie lepsze. To bardzo dobra alternatywa dla płatnego Sleep as Android.

Aplikacja analizuje ruchy ciała podczas snu za pomocą akcelerometru wbudowanego w telefonie, na tej podstawie określa fazę snu. Aby SleepBot działał poprawnie, niezbędne jest położenie telefonu na łóżku, obok poduszki.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

SleepBot może ponadto przypomnieć, że już pora spać i ustawić automatyczny budzik po optymalnym czasie snu. Przebieg snu można przeanalizować na przejrzystych wykresach, dostępnych w aplikacji, które można także wyeksportować do pliku w formacie CSV do analizy w innym programie. Dzięki temu można wyznaczyć tendencje użytkownika, korelacje wydawanych dźwięków z ruchem, obliczyć debet wypoczynku i co najważniejsze, poprawić jakość snu. Nie zabrakło także możliwości synchronizacji danych z chmurą SleepBot, dzięki temu łatwo stworzymy kopię zapasową.

Pobierz: Android, iOS

Sleep Better with Runtastic

Sleep Better to aplikacja podobna opisanego wyżej SleepBota, ale zaprojektowana przez znanego producenta aplikacji sportowych – Runtastic. Z jej pomocą można śledzić swoje zwyczaje i wpływ warunków zewnętrznych na jakość snu (od aktywności fizycznej, przez kawę i alkohol, po fazy Księżyca). Nie zabrakło budzika, który wykryje odpowiedni moment na zagranie melodii.

Sleep Better with Runtastic potrafi połączyć się z aplikacją Zdrowie na systemie iOS.

Pobierz: Android, iOS

Sleep Cycle

Sleep Cycle to kolejny, bardzo dobry i wysoko oceniany budzik, który analizuje fazy snu na podstawie ruchów ciała, dzięki czemu potrafi wybudzić nas w optymalnym momencie.

Sleep Cycle wykorzystuje akcelerometr lub mikrofon do rejestrowania ruchów podczas snu. Aby aplikacja działała poprawnie, niezbędne jest położenie smartfona na materacu łóżka lub na szafce nocnej, znajdującej się możliwie blisko miejsca spania.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Przebieg naszego snu możemy analozować na wykresach, które synchronizują się z systemową aplikacją Zdrowie w systemie iOS.

Aplikacja może dzielić dane z RunKeeperem. Na Androidzie kosztuje niecałe 5 złotych, na systemie iOS jest darmowa, ale za niektóre funkcje trzeba dopłacić. Za opłatą otrzymujemy między innymi możliwość synchronizacji danych z chmurą Sleep Cycle, współpracę z żarówkami Philips HUE, funkcję porównywania jakości naszego snu z innymi użytkownikami aplikacji, a także funkcję, która pozwala sprawdzić jaki wpływ na nasz sen ma pogoda lub duża ilość kofeiny.

Pobierz: Android, iOS

Timely

Ta aplikacja nie daje użytkownikowi szczególnie ciekawych opcji przy wyłączaniu budzika ani nie analizuje jakości snu, ale jest najładniejszym zamiennikiem systemowego zegarka, jaki znajdziemy w Google Play. Możemy tu wybrać motyw wizualny i cieszyć się animowanym tłem. Co ciekawe, alarmy możemy ustawiać na różnych urządzeniach, przypisanych do tego samego konta, i decydować, na którym zostaną uruchomione.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

W aplikacji znajdziemy budzik, także z opcją łagodnego wybudzania przez 30 minut i wibracjami. Czas przeznaczony na dosypianie może się skracać, a ponadto można włączyć rozwiązywanie testów, by zyskać jeszcze kilka minut snu. Za darmo dostępne jest potrząsanie telefonem, można też dokupić inne zadania. W innych częściach aplikacji znajdziemy minutnik i stoper, w równie estetycznej oprawie.

Pobierz dla: Android.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)