Build 14371: Microsoft obiecuje koniec problemów z aktywacją Windowsa 10

Build 14371: Microsoft obiecuje koniec problemów z aktywacją Windowsa 10

Build 14371: Microsoft obiecuje koniec problemów z aktywacją Windowsa 10
22.06.2016 20:49

W sumie to zabawne, że mamy rok 2016, aktywatory dla pirackichwersji Windowsa od lat działają niezawodnie, a Microsoft wciążsię upiera przy swoim męczącym, anachronicznym systemieutrudniania życia szanującym prawo autorskie użytkownikom. Wraz zwydaniem Windows 10 14371, które właśnie udostępnione zostałotesterom w ramach szybkiego kręgu uaktualnień (kanał Fast Ring),zrobiono jednak ukłon w stronę tych, którzy z Windowsa chcąkorzystać legalnie.

Problemy z aktywacją Windowsa 10 prześladują użytkowników odsamej premiery tego systemu. Gdy zaś ruszył pełną parą programuaktualnień Windowsa 7 i 8.1, pozwalający legalnym użytkownikomtamtych systemów skorzystać z posiadanej wcześniej licencji, bylegalnie aktywować „dziesiątkę”, skarg na to, że coś niedziała, było co niemiara.

Wraz z Windowsem 10 build 14371 otrzymujemy narzędzierozwiązywania problemów z aktualizacją. Znajdziemy je w Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktywacja > Rozwiązywanieproblemów. Jego uruchomienie pozwoli na zautomatyzowanie procesunaprawiania usterek, które uniemożliwiały wcześniej skutecznąaktywację Windowsa.

Na łamach bloga Windows Experience wyjaśniono, że takienarzędzie może przydać się nawet w skomplikowanych sytuacjach.Jeśli np. urządzenie ma cyfrową licencję na Windows 10 Pro zewcześniej zainstalowanej i aktywowanej kompilacji Windowsa 10, aleprzypadkowo zainstalowałeś na tym urządzeniu Windows 10 Home,narzędzie rozwiązywania problemów automatycznie przeprowadzi cięprzez proces aktualizacji systemu do wersji Pro i jej aktywacji –pisze Dona Sarkar, inżynier z działu Windows and Devices.

Wraz z nową wersją „dziesiątki” wprowadzony został takżemechanizm pozwalający powiązać konto Microsoft z cyfrową licencjąaktywacyjną. I ponownie z bloga Windows Experience dowiadujemy się,że jeśli już użyło się konta Microsoft do logowania doaktywowanego urządzenia z Windows 10 Home lub Pro, to konto tobędzie z systemem automatycznie powiązane. Taką powiązaną zkontem cyfrową licencję można będzie wykorzystać doreaktywowania oryginalnego urządzenia z Windowsem 10 po uruchomieniunarzędzia do rozwiązywania problemów z aktywacją – bez względuna ewentualne zmiany w konfiguracji sprzętowej.

Czy coś jeszcze ciekawego w tym wydaniu? Listazmian liczy kilkanaście pozycji, w większości kosmetycznych –oraz poprawek usterek. Najistotniejszą jest chyba ulepszenieinterfejsu menedżera pobierania plików w przeglądarce Edge, tak bybyło bardziej oczywiste, że plik jest pobierany (a nie, że gdzieśtam zaginął po zamknięciu karty). Poprawiono też kilka problemówz działaniem klienta VPN, choć wciąż nie wszystko działa jaktrzeba – kliknięcie połączeń sieciowych w pasku zadań wciążnie uruchamia strony ustawień sieci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)