Build 2019: Microsoft Word dostanie sztuczną inteligencję. Podpowie, jak pisać teksty

Microsoft wprowadzi sztuczną inteligencję do Worda
Microsoft wprowadzi sztuczną inteligencję do Worda
Oskar Ziomek

06.05.2019 19:21, aktual.: 06.05.2019 19:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft nie zwalnia tempa w udostępnianiu nowych funkcji oprogramowania. Podczas trwającej w Seattle konferencji Build 2019 nie zabrakło informacji o planowanych nowościach, które trafią do pakietu Office, a w tym przypadku szczególnie interesujący okazuje się Word, czyli znany edytor tekstu.

Do programu w ramach Office'a 365 trafi funkcja "Pomysły", która może zmienić sposób, w jaki dotychczas tworzono dokumenty. Jak zwraca uwagę serwis VentureBeat, Pomysły to funkcja, której zadaniem jest sprawdzanie pisowni i proponowanie stylistycznych zmian w tekście.

Word w ramach Office 2019 i szablony dokumentów. Wkrótce dołączą do nich podpowiedzi związane z samą treścią.
Word w ramach Office 2019 i szablony dokumentów. Wkrótce dołączą do nich podpowiedzi związane z samą treścią.

W pierwszej chwili może się wydawać, że tego typu opcja jest dostępna w Wordzie od lat, jednak w tym przypadku chodzi o funkcję bazującą na sztucznej inteligencji. Oprogramowanie na bieżąco analizuje język naturalny i może sugerować zmiany w dokumencie, aby stał się bardziej czytelny.

Word zyska jeszcze więcej

Co więcej, algorytmy będą w stanie oszacować czas czytania tworzonego dokumentu, samodzielnie wskazać kluczowe fragmenty tekstu w każdym akapicie, a nawet potencjalnie niebezpieczne powiązania polityczne.

Do tego dochodzi także automatyczne tłumaczenie akronimów (tutaj z wykorzystaniem Microsoft Graph) i nie tylko. W skrócie, Word otrzyma pakiet funkcji, który umożliwi mu wspieranie piszącego na bieżąco i dbanie o styl tworzonych przez niego dokumentów.

Testowa wersja Pomysłów ma trafić do wszystkich użytkowników Office'a 365 w czerwcu. Ostateczne funkcja będzie jednak jeszcze dopracowywana i jej finalna wersja ma się ukazać jesienią. Nie ma powodu, by wiązać ją ze spodziewaną wtedy premierą Windowsa 10 19H2 – rozwój pakietu Office jest niezależny.

Build 2019 to także inne zapowiedzi

Trwająca konferencja Microsoft Build 2019 to kilka dni spotkań poświęconych nowym rozwiązaniom atrakcyjnym z punktu widzenia deweloperów oprogramowania. Już teraz wiemy na przykład jakie zmiany czekają przeglądarkę Edge, co zmieni się w Visual Studio oraz jakie nowości dotyczą GitHuba. Wszystkie najważniejsze informacje związane z konferencją znajdziecie w wydzielonej serii publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)