WindowsProgramowanieTworzenie instalatorówBytessence InstallMaker
Bytessence InstallMaker ikona

Bytessence InstallMaker5.40

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Bytessence InstallMaker to w pełni darmowe (również do zastosowań komercyjnych) narzędzie, z pomocą którego łatwo i szybko stworzymy instalator dla własnych aplikacji. Pozwala ono ominąć operacje tworzenia skomplikowanych skryptów wymaganych podczas instalacji programu w systemie, a z drugiej strony jest na tyle elastyczne, że doskonale sprawdza się podczas tworzenia prostych, jak również bardziej zaawansowanych instalatorów.

Jedną z najważniejszych zalet Bytessence InstallMakera są duże możliwości, a także niezwykle prosta obsługa. Narzędzie wykorzystywane może być zarówno przez użytkowników domowych, jak również niewielkie firmy, które chciałby w wygodny sposób rozpowszechniać stworzone przez siebie oprogramowanie. Pozwala ono tworzyć rozbudowane instalatory dla systemów 32- i 64-bitowych w wersjach wielojęzycznych, zawierające nawet do 2 GB skompresowanych danych (przy użyciu BLP/LMZA lub ZIP/Deflate). Każdemu stworzonemu przy jego użyciu projektowi towarzyszy również deinstalator, umożliwiający automatyczne usunięcie z systemu wszystkich zmian poczynionych podczas instalacji naszego programu.

Kolejną, mocną stroną narzędzia jest duża liczba oferowanych ustawień, pozwalających dostosować instalator do własnych preferencji. Zaczynając od podstawowych jego aspektów jak podanie informacji na temat naszej aplikacji, dostosowanie wyglądu, Bytessence InstallMakera daje także możliwość konfiguracji wielu innych, bardziej zaawansowanych elementów pracy instalatora. Użytkownik może wskazać na których wersjach systemu Windows może on zostać uruchomiony, zadeklarować by kreator sprawdzał czy są w nim zainstalowane takie komponenty jak biblioteka .NET Framework, przeglądarka Internet Explorer i inne, oraz czy są one uruchomione podczas pracy instalatora, a także monitorował czy komputer spełnia minimalne wymagania do uruchomienia instalowanej aplikacji.

Proces dodawania do instalatora plików i innych składników, które podczas jego pracy będą instalowane na dysku lub w systemie, we wskazanej lokalizacji również jest bardzo prosty i nie powinien nikomu sprawić problemu. Tworzony przy użyciu narzędzia Bytessence InstallMaker instalator poza kopiowaniem na dysk plików i folderów potrafi także rejestrować biblioteki DLL, dodawać zmienne środowiskowe, instalować czcionki i wiele innych. Po zakończeniu instalacji kreator może proponować opcje tworzenia skrótów, uruchamiania programu, restartowania komputera lub wyświetlania dokumentacji.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.68 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań9 095
Data aktualizacji10 sty 2013
Rozmiar pliku2.67 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Bytessence InstallMaker ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)