Calibre 4.0 ma nową przeglądarkę e-booków. W końcu nic nie przeszkadza czytać

Strona głównaCalibre 4.0 ma nową przeglądarkę e-booków. W końcu nic nie przeszkadza czytać
04.10.2019 14:04
Calibre 4.0 ma nową przeglądarkę e-booków. W końcu nic nie przeszkadza czytać
Calibre 4.0 ma nową przeglądarkę e-booków. W końcu nic nie przeszkadza czytać

Darmowy program do zarządzania e-bookami Calibre został wydany w wersji 4.0. Najważniejszą nowością w tej wersji jest całkiem nowa przeglądarka e-booków. Dzięki niej w końcu można czytać bez rozpraszających elementów interfejsu.

bEKtZwad

Nowa przeglądarka e-booków

Przeglądarka e-booków w Calibre 4.0 została napisana od podstaw z nowymi założeniami. Jej celem jest teraz nie tylko prezentowanie poglądu kolejnych stron, ale umożliwienie wygodnego czytania na komputerze. Interfejs czytnika przypomina aplikacje mobilne – okno domyślnie pokazuje jedną stronę e-booka.

350268970106120129

W ustawieniach możesz wybrać widok ciągły albo wyświetlanie kilku stron obok siebie, dopasować kolory, fonty, marginesy, skróty klawiszowe i wiele innych cech czytnika. Poniżej prosty przykład: 3 strony książki i słownik z boku. Jak każdy szanujący się program do czytania, Calibre ułatwia znalezienie znaczeń słów.

350268970106251201

Przy okazji testowania nowego Calibre zauważyłam, że na systemie macOS program automatycznie dopasował się do ciemnego motywu.

bEKtZwaf

Z Calibre możesz też korzystać z pomocą przeglądarki, bez uruchamiania interfejsu Graficznego. Możliwości serwera książek Calibre zostały już niemal zrównane z funkcjami GUI. Szczegóły znajdziesz na forum Calibre.

Ponadto pojawiła się obsługa czytnika Kobo Libra H2O i poprawiony został sterownik dla czytników Kobo. Pełną listę zmian w Calibre 4.0 znajdziesz na stronie projektu.

Calibre jest dostępny za darmo dla Windowsa i macOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKtZwbb