r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Calibre 2.80.0

Strona główna Mac Dom Inne programy dla domu
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Calibre to program niezbędny przy czytaniu książek elektronicznych. Dzięki niemu można zarządzać swoją elektroniczną biblioteczką, przesyłać książki na różne urządzenia, przeglądać i konwertować książki między różnymi formatami oraz dla różnych ekranów, a w wielu z nich można wprowadzać poprawki. Ponadto Calibre potrafi zebrać artykuły z kanałów RSS i zbudować książkę elektroniczną z wiadomości.

Galeria programu

Zarządzanie biblioteczką pozwala na przeglądanie książek, uzupełnianie ich metadanych, nadawanie im własnych etykiet oraz zbieranie wielu plików (na przykład tej samej książki w kilku formatach) jako jedna pozycja logiczna. Książki można także przeszukiwać na wiele sposobów, a niektóre z informacji uzupełnić na podstawie danych z Internetu.

Konwersja książek między dwoma formatami pozwala także przystosować je do czytania na różnych urządzeniach, zmianę wyglądu stron oraz przetwarzanie heurystyczne, które powinno poradzić sobie z podziałem na rozdziały i tomy oraz wytłuszczeniem tytułów. Przy okazji można usuwać odstępy między akapitami, osadzić w pliku nowe czcionki, transliterować znaki unicode na ASCII, zmienić marginesy, wygenerować spis treści i tym podobne. Konwerter książek obsługuje formaty:

  • wejściowe: AZW, AZW3, AZW4, CBZ, CBR, CBC, CHM, DJVU, DOCX, EPUB, FB2, HTML, HTMLZ, LIT, LRF, MOBI, ODT, PDF, PRC, PDB, PML, RB, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ
  • wyjściowe: AZW3, EPUB, DOCX, FB2, HTMLZ, OEB, LIT, LRF, MOBI, PDB, PMLZ, RB, PDF, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ, ZIP

Edytor pozwala także edytować książki w formatach AZW3 oraz EPUB. Edytor pozwala na sprawdzanie składni i znaczników, dodawanie elementów i wiele innych czynności, dzięki którym można samodzielnie złożyć gotową do publikacji książkę bezpośrednio w Calibre. Przeglądarka książek pozwala zaglądać do plików w wielu formatach, a także przeszukiwać treść, tworzyć zakładki, drukować, dostosowywać widok do własnych potrzeb i tworzyć własne arkusze stylów.

Książki z biblioteki można łatwo synchronizować z wieloma czytnikami, wysyłać pocztą (na przykład na konto Kindle). Synchronizacja biblioteki obejmuje nie tylko przesyłanie plików z książkami, ale także synchronizację metadanych i wybieranie najlepszego formatu plików dla danego urządzenia. W razie potrzeby Calibre sam automatycznie wygeneruje plik w odpowiednim formacie.

Calibre ma także system rozszerzeń, które powiększają możliwości programu, oraz potrafi sam pobierać wiadomości z kanałów RSS o wybranych godzinach i zapisywać je w postaci e-booka. Plik ten można następnie przesłać na czytnik i czytać wiadomości na swoim ulubionym urządzeniu, tak samo jak książki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

E-booki pod kontrolą: tworzenie, przeglądanie, zarządzanie

48
OPROGRAMOWANIE 30.11.2015 | Jacek Szumowski

Okres przedświąteczny wiąże się z wzrostem zainteresowania czytnikami e-booków. Nic w tym dziwnego, urządzenia te są dobrym prezentem, dla wielu ludzi atrakcyjną alternatywą dla papierowych książek. Nie będzie też wielką przesadą jeśli powiemy, że praktycznie każda wydana w dzisiejszych czasach istotna pozycja książkowa ma swoją wersję elektroniczną. Popularne e-booki można zakupić w każdej liczącej się księgarni online bądź legalnie pobrać za darmo w wielu miejscach w Internecie. Aby jednak w pełni wykorzystać możliwości czytników, warto poznać powstałe z myślą o nich oprogramowanie i…

Calibre obsługuje czytniki Kobo z nowym firmwarem

1
OPROGRAMOWANIE 14.08.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Właśnie została udostępniona nowa wersja programu Calibre, który pozwala kompleksowo zająć się kolekcją książek elektronicznych. W wersji 2.35 programu dodana została obsługa czytników Kobo z oprogramowaniem systemowym w wersji 3.17 oraz możliwość wybrania liczby stron widocznych na ekranie przeglądarki osobno dla widoku pionowego i poziomego. Ponadto poprawiony został błąd w przetwarzaniu plików DOCX. W module pobierania wiadomości znalazł się nowy serwis iXBT.com oraz poprawione zostało zapisywanie artykułów z American Spectator i South China Morning Post. Najnowszą wersję Calibre…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.