r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Calibre 3.17.0

Strona główna Mac Dom Inne programy dla domu
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Calibre to program niezbędny przy czytaniu książek elektronicznych. Dzięki niemu można zarządzać swoją elektroniczną biblioteczką, przesyłać książki na różne urządzenia, przeglądać i konwertować książki między różnymi formatami oraz dla różnych ekranów, a w wielu z nich można wprowadzać poprawki. Ponadto Calibre potrafi zebrać artykuły z kanałów RSS i zbudować książkę elektroniczną z wiadomości.

Zarządzanie biblioteczką pozwala na przeglądanie książek, uzupełnianie ich metadanych, nadawanie im własnych etykiet oraz zbieranie wielu plików (na przykład tej samej książki w kilku formatach) jako jedna pozycja logiczna. Książki można także przeszukiwać na wiele sposobów, a niektóre z informacji uzupełnić na podstawie danych z Internetu.

r   e   k   l   a   m   a

Konwersja książek między dwoma formatami pozwala także przystosować je do czytania na różnych urządzeniach, zmianę wyglądu stron oraz przetwarzanie heurystyczne, które powinno poradzić sobie z podziałem na rozdziały i tomy oraz wytłuszczeniem tytułów. Przy okazji można usuwać odstępy między akapitami, osadzić w pliku nowe czcionki, transliterować znaki unicode na ASCII, zmienić marginesy, wygenerować spis treści i tym podobne. Konwerter książek obsługuje formaty:

  • wejściowe: AZW, AZW3, AZW4, CBZ, CBR, CBC, CHM, DJVU, DOCX, EPUB, FB2, HTML, HTMLZ, LIT, LRF, MOBI, ODT, PDF, PRC, PDB, PML, RB, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ
  • wyjściowe: AZW3, EPUB, DOCX, FB2, HTMLZ, OEB, LIT, LRF, MOBI, PDB, PMLZ, RB, PDF, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ, ZIP

Edytor pozwala także edytować książki w formatach AZW3 oraz EPUB. Edytor pozwala na sprawdzanie składni i znaczników, dodawanie elementów i wiele innych czynności, dzięki którym można samodzielnie złożyć gotową do publikacji książkę bezpośrednio w Calibre. Przeglądarka książek pozwala zaglądać do plików w wielu formatach, a także przeszukiwać treść, tworzyć zakładki, drukować, dostosowywać widok do własnych potrzeb i tworzyć własne arkusze stylów.

Książki z biblioteki można łatwo synchronizować z wieloma czytnikami, wysyłać pocztą (na przykład na konto Kindle). Synchronizacja biblioteki obejmuje nie tylko przesyłanie plików z książkami, ale także synchronizację metadanych i wybieranie najlepszego formatu plików dla danego urządzenia. W razie potrzeby Calibre sam automatycznie wygeneruje plik w odpowiednim formacie.

Calibre ma także system rozszerzeń, które powiększają możliwości programu, oraz potrafi sam pobierać wiadomości z kanałów RSS o wybranych godzinach i zapisywać je w postaci e-booka. Plik ten można następnie przesłać na czytnik i czytać wiadomości na swoim ulubionym urządzeniu, tak samo jak książki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Calibre 3.0: zmiany w wyglądzie i nowy serwer do czytania przez sieć

13
OPROGRAMOWANIE 16.06.2017 | Anna Rymsza

Calibre, program bardzo przydatny przy konwertowaniu i kolekcjonowaniu książek elektronicznych, został wydany w wersji 3.0. To spory krok w historii rozwoju tego programu – w końcu został przystosowany do pracy na ekranach o wysokiej rozdzielczości, a ponadto od podstaw został przepisany serwer, służący do udostępniania książek w sieci lokalnej. Co ważne, 3.0 jest kompatybilna z poprzednimi wersjami Calibre, więc można po prostu zaktualizować program i niczym się nie przejmować. Calibre 3.0 dostał nieco odświeżony interfejs z uproszczonymi ikonkami, ale ważniejsze jest to, że…

E-booki pod kontrolą: tworzenie, przeglądanie, zarządzanie

48
OPROGRAMOWANIE 30.11.2015 | Jacek Szumowski

Okres przedświąteczny wiąże się z wzrostem zainteresowania czytnikami e-booków. Nic w tym dziwnego, urządzenia te są dobrym prezentem, dla wielu ludzi atrakcyjną alternatywą dla papierowych książek. Nie będzie też wielką przesadą jeśli powiemy, że praktycznie każda wydana w dzisiejszych czasach istotna pozycja książkowa ma swoją wersję elektroniczną. Popularne e-booki można zakupić w każdej liczącej się księgarni online bądź legalnie pobrać za darmo w wielu miejscach w Internecie. Aby jednak w pełni wykorzystać możliwości czytników, warto poznać powstałe z myślą o nich oprogramowanie i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.