Cały wszechświat gry No Man’s Sky zmieścił w 6 gigabajtach

Cały wszechświat gry No Man’s Sky zmieścił w 6 gigabajtach

Cały wszechświat gry No Man’s Sky zmieścił w 6 gigabajtach
11.07.2016 14:50, aktualizacja: 11.07.2016 17:36

Ile może zajmować współczesna gra komputerowa, w której do dyspozycji dostaniemy wszechświat? Patrząc na GTA V (wymagane 65 GB) czy Wiedźmin 3 (40 GB), to No Man’s Sky, produkcja z wręcz niekończącym się wirtualnym światem, powinna wymagać wielu terabajtów. Nic z tego. Proceduralnie generowanemu światu wystarczy zaledwie 6 GB.

W No Man’s Sky naszym zadaniem jest eksploracja kosmosu. Planety, roślinność na nich, a także zwierzęta są generowane losowo. Jak obiecują twórcy, podczas rozgrywki nie znajdziemy dwóch identycznych planet czy gatunków. Gracz do dyspozycji otrzyma setki planet, układów słonecznych oraz całe galaktyki. Podczas przemierzenia świata będziemy musieli również toczyć pojedynki, a te odbywać się będą na lądzie, w powietrzu, a nawet pod wodą.

It's happened. No Man's Sky just went gold. I'm so incredibly proud of this tiny team. 4 years of emotions pic.twitter.com/YJoI6JVgxq

— Sean Murray (@NoMansSky) 7 lipca 2016To, jak ambitnym projektem jest No Man’s Sky najlepiej pokazuje liczba planet do zwiedzenia, ma ich bowiem być 18 trylionów. Nawet jeśli przez cały życie siedzielibyśmy przez ekranem, to i tak nie odwiedzilibyśmy wszystkich planet, nawet jeśli na każdą poświęcilibyśmy tylko sekundę. Mogłoby się wydawać, że tak rozbudowana gra, będzie zajmowała od kilkuset gigabajtów do nawet kilku terabajtów, tym bardziej, że nowe gry najczęściej zajmują ponad 30 GB. Natomiast No Man’s Sky ma zajmować 6 GB (w wymaganiach na Steam podane jest 10 GB), z czego większość to pliki audio.

No Man's Sky - All 5 Trailers (So Far)

Spokojnie, nie dostaniemy gry z tragiczną jakością tekstur, nie będziemy musieli też pobierać masy plików z Internetu. Na dysku nie znajdzie się tych 18 trylionów planet. Zainstalowane zostaną bazowe elementy, z których to właśnie będą generowane niepowtarzalne światy. Premiera No Man’s Sky już niebawem, gra ukaże się 10 sierpnia na PC i PlayStation 4.

Na koniec takie pytanie: czy pamiętacie grę Frontier na Amigę? Tam wszechświat gry mieścił się na jednej dyskietce 880 KB. Oto prawdziwa potęga proceduralnej generacji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)