Camino 2.0 dla Mac OS wydane

Camino 2.0 dla Mac OS wydane

Redakcja
19.11.2009 14:28, aktualizacja: 19.11.2009 14:55

Po ponad roku ciężkiej pracy twórcy Camino udostępnili drugie wydanie swojego produktu.

Camino to przeglądarka internetowa o otwartym kodzie, tworzona specjalnie z myślą o Mac OS. Głównym celem twórców jest stworzenie aplikacji funkcjonalnej, a zarazem dostosowanej wyglądem do komputerów i systemu z logo Apple.

Camino 2.0 zawiera wiele nowych funkcji i usprawnień, takich jak choćby możliwość przenoszenia zakładek w oknie programu i ich podgląd, informowanie o rozpoczęciu i zakończeniu pobierania plików przy użyciu Growl, ulepszone przybliżanie treści stron czy możliwość blokowania obiektów Flash na wybranych stronach internetowych. Warto dodać, że Camino 2 znacznie ułatwia przeglądanie witryn dzięki usprawnieniom w obsłudze przeglądarki za pomocą skrótów klawiszowych.

W najnowszym wydaniu poprawiono bezpieczeństwo przeglądania stron WWW dzięki integracji z usługą Google Safe Browsing. Nowa wersja programu korzysta z silnika Gecko 1.9, wykorzystywanego także w przeglądarce Firefox 3. Dzięki temu program zawiera wiele poprawek dotyczących bezpieczeństwa i szybkości działania. Camino 2.0 nie współpracuje z dodatkiem Adobe Flash w wersji starszej niż 10.

Opublikowany program zawiera 14 wersji językowych. Polskie tłumacznie pojawi się w niedalekiej przyszłości. Do poprawnego działania Camino wymaga Mac OS X w wersji 10.4 lub nowszej. Posiadacze starszych wersji systemu są zachęcani do korzystania z wersji 1.6.0 przeglądarki.

Camino 2.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Użytkownicy starszej wersji przeglądarki mogą zaktualizować program przy użyciu mechanizmu "Software Update".

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)