Canonical i Nvidia partnerami. Ubuntu 18.04 LTS napędzi akceleratory DGX-2 AI

Canonical i Nvidia partnerami. Ubuntu 18.04 LTS napędzi akceleratory DGX‑2 AI

Canonical i Nvidia partnerami. Ubuntu 18.04 LTS napędzi akceleratory DGX-2 AI
Piotr Urbaniak
07.11.2019 14:39

Canonical ogłosił dzisiaj nawiązanie partnerstwa z firmą Nvidia, która w efekcie ogłosiła system Ubuntu 18.04 LTS jako certyfikowany dla systemów DGX-2 AI. Przedsiębiorstwa zgodnie twierdzą, że jest to próba przyśpieszenia adopcji sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) w środowiskach chmurowych.

Canonical i Nvidia zawierają sojusz, aby udowodnić, że przyjęcie i wdrożenie AI i ML nie jest dużym wyzwaniem dla przedsiębiorstw, choć wymaga większej mocy obliczeniowej, bezpieczeństwa i elastyczności. Systemy DGX-2 wraz z certyfikowanym Ubuntu 18.04 LTS pomogą organizacjom uwolnić potencjał AI – czytamy w informacji prasowej.

– Ubuntu to preferowana przez deweloperów platforma AI oraz ML, a jednocześnie system operacyjny numer jeden dla wdrożeń aplikacji kontenerowych lokalnie i w chmurze – powiedział Stephan Fabel, dyrektor produktu Canonical. – Połączenie Ubuntu 18.04 LTS z DGX-2 umożliwia przedsiębiorstwom zwiększenie wydajności programistów i szybsze wdrażanie sztucznej inteligencji na produkcję – podsumował.

Nvidia DGX-2 AI na schemacie, fot. Materiały prasowe
Nvidia DGX-2 AI na schemacie, fot. Materiały prasowe

Każdy DGX-2 zapewnia 2 petaflopy wydajności w obliczeniach zmiennoprzecinkowych połowicznej precyzji, dzięki 16 akceleratorom Tesla V100 na pokładzie. Patrząc na rynek konsumencki, Nvidia wykorzystuje ten sprzęt m.in. do uczenia modeli na potrzeby techniki Deep Learning Anti Aliasing (DLAA). Dotychczas jednak oprogramowanie nie było sprecyzowane.

Teraz zieloni wyrażają się jasno: zalecamy system operacyjny Ubuntu 18.04 LTS wraz z pakietem Kubernetes (platforma do zarządzania, automatyzacji i skalowania aplikacji kontenerowych). Czy to wiele zmienia? Z perspektywy użytkownika końcowego niezupełnie, bo takie połączenie było wiodącym już od dawna. Canonical może natomiast odtrąbić sukces marketingowy, zważywszy na to, że konkurencyjnych dystrybucji, aka Red Hat czy openSUSE, jest bez liku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)