MacOSMultimediaTworzenie i edycja filmówCatalyst Production Suite
Catalyst Production Suite ikona

Catalyst Production Suite2021.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Catalyst Production Suite to pakiet narzędzi do produkcji i postprodukcji wideo z możliwością pracy z materiałem 4K. W pakiecie znajdują się programy Catalyst Prepeare, przeznaczony do zgrywania materiału z kamer, oraz Catalyst Edit, przeznaczony do nieliniowego montażu.

Catalyst Production Suite został tak zaprojektowany, by zapewnić kompletne środowisko do przygotowywania filmów, od momentu podłączenia kamery do komputera po eksport filmu z efektami i napisami. Do zalet pakietu należy zaliczyć świetne narzędzia do zarządzania materiałami i sortowania źródłowych klipów, precyzyjną korekcję barw importowanych filmów oraz intuicyjny edytor, który można szybko opanować.

Catalyst Prepare pozwala przeglądać materiały jeszcze przed skopiowaniem ich na dysk, masowo je przenosić i transkodować. Klipy można gromadzić w katalogach (bins) i wstępnie ułożyć według scenariusza (storyboard). Od razu po imporcie można też sprawdzić kolory i poprawić barwy na wielu materiałach jednocześnie.

Biblioteka jest od razu dostępna w Catalyst Edit, gdzie odbywa się właściwa praca. Narzędzia dostępne w programie zostały pogrupowane zadaniowo, a podstawowe i często używane narzędzia do montażu znajdują się zawsze pod ręką. Co ważne, można edytować dźwięk i obraz razem lub osobno, zależnie od potrzeb danego ujęcia. W głębszych warstwach menu znajdziemy precyzyjne narzędzia do kontroli barw, tworzenia efektów i napisów.

Catalyst Edit można rozszerzać za pomocą wtyczek, Producent dostarcza prawie 50 efektów, można też doinstalować własne w formacie OpenFX (OFX). Znajdziemy tu na przykład wtyczkę do kluczowania ujęć na greenscreenie, do tworzenia masek, stabilizacji obrazu i wiele innych. Przy nakładaniu efektów można nie tylko decydować o ich parametrach, ale też kolejności.

Gotowe projekty można eksportować w formatach FCPX, Adobe Premiere, Avid lub jako Vegas Video. Można również wyrenderować film gotowy do publikacji lub nagrania.

Programy z linii Catalyst obsługują materiały 4K z wielu kamer, a także format Sony RAW. Można w nich pracować z materiałami HDR.

Wersja testowa pakietu działa przez 15 dni. Uruchomienie jej wymaga założenia konta, które posłuży także do synchronizacji katalogów, storyboardów i innych danych.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań129
Data aktualizacji31 sie 2021
Rozmiar pliku229.67 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Catalyst Production Suite ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)