Catalyst Production Suite ikona

Catalyst Production Suite2021.1

WindowsMultimediaTworzenie i edycja filmówCatalyst Production Suite
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Catalyst Production Suite to pakiet złożony z dwóch narzędzi do produkcji i postprodukcji wideo: Catalyst Prepeare, przeznaczony do zgrywania materiału z kamer i wstępnej obróbki, oraz Catalyst Edit, przeznaczony do nieliniowego montażu i nakładania efektów specjalnych.

Catalyst Production Suite dostarcza kompletne środowisko do przygotowywania filmów, od momentu podłączenia kamery do komputera po rendering filmu z napisami końcowymi. Znajdziemy tu świetne narzędzia do zarządzania materiałami i sortowania źródłowych klipów, precyzyjną korekcję barw importowanych filmów oraz intuicyjny edytor, który można szybko opanować i rozszerzać profesjonalnymi wtyczkami.

Catalyst Prepare pozwala przeglądać materiał przed skopiowaniem ich na dysk, masowo je przenosić w wybrane miejsce i transkodować. Klipy można gromadzić w katalogach (bins) i wstępnie ułożyć według scenariusza (storyboard), który zostanie zsynchronizowany z programem na innych komputerach za pośrednictwem konta użytkownika. Od razu po imporcie można poprawić barwy, także na wielu materiałach jednocześnie.

Biblioteka jest od razu dostępna w Catalyst Edit, gdzie odbywa się właściwa praca. Narzędzia w programie zostały pogrupowane zadaniowo, a podstawowe i często używane narzędzia do montażu znajdują się zawsze pod ręką. Co ważne, można edytować dźwięk i obraz razem lub osobno, zależnie od potrzeb ujęcia.

Catalyst Edit można rozszerzać za pomocą wtyczek, Producent dostarcza prawie 50 efektów, można też doinstalować własne w formacie OpenFX (OFX). Znajdziemy tu na przykład wtyczkę do kluczowania ujęć na greenscreenie, precyzyjnej kontroli barw, tworzenia masek, stabilizacji obrazu, manipulacji przejściami i wiele innych. Przy nakładaniu efektów można nie tylko decydować o ich parametrach, ale też o kolejności.

Gotowe projekty można eksportować w formatach FCPX oraz dla programów Adobe Premiere, Avid lub Vegas Pro. Można również renderować film gotowy do publikacji, precyzyjnie dopasowując ustawienia kodeków.

Programy z linii Catalyst obsługują materiały 4K z wielu kamer, a także formaty Sony Pro. Można w nich pracować z materiałami HDR.

Wersja testowa pakietu działa przez 15 dni. Uruchomienie jej wymaga założenia konta.

Udostępnij
Catalyst Production Suite 2021.1wersja stabilna (32/64-bit)
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
3.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 846
Data aktualizacji31 sie 2021
Rozmiar pliku421.70 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Catalyst Production Suite ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)