WindowsMultimediaTworzenie i edycja filmówCatalyst Production Suite
Catalyst Production Suite ikona

Catalyst Production Suite2021.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Catalyst Production Suite to pakiet złożony z dwóch narzędzi do produkcji i postprodukcji wideo: Catalyst Prepeare, przeznaczony do zgrywania materiału z kamer i wstępnej obróbki, oraz Catalyst Edit, przeznaczony do nieliniowego montażu i nakładania efektów specjalnych.

Catalyst Production Suite dostarcza kompletne środowisko do przygotowywania filmów, od momentu podłączenia kamery do komputera po rendering filmu z napisami końcowymi. Znajdziemy tu świetne narzędzia do zarządzania materiałami i sortowania źródłowych klipów, precyzyjną korekcję barw importowanych filmów oraz intuicyjny edytor, który można szybko opanować i rozszerzać profesjonalnymi wtyczkami.

Catalyst Prepare pozwala przeglądać materiał przed skopiowaniem ich na dysk, masowo je przenosić w wybrane miejsce i transkodować. Klipy można gromadzić w katalogach (bins) i wstępnie ułożyć według scenariusza (storyboard), który zostanie zsynchronizowany z programem na innych komputerach za pośrednictwem konta użytkownika. Od razu po imporcie można poprawić barwy, także na wielu materiałach jednocześnie.

Biblioteka jest od razu dostępna w Catalyst Edit, gdzie odbywa się właściwa praca. Narzędzia w programie zostały pogrupowane zadaniowo, a podstawowe i często używane narzędzia do montażu znajdują się zawsze pod ręką. Co ważne, można edytować dźwięk i obraz razem lub osobno, zależnie od potrzeb ujęcia.

Catalyst Edit można rozszerzać za pomocą wtyczek, Producent dostarcza prawie 50 efektów, można też doinstalować własne w formacie OpenFX (OFX). Znajdziemy tu na przykład wtyczkę do kluczowania ujęć na greenscreenie, precyzyjnej kontroli barw, tworzenia masek, stabilizacji obrazu, manipulacji przejściami i wiele innych. Przy nakładaniu efektów można nie tylko decydować o ich parametrach, ale też o kolejności.

Gotowe projekty można eksportować w formatach FCPX oraz dla programów Adobe Premiere, Avid lub Vegas Pro. Można również renderować film gotowy do publikacji, precyzyjnie dopasowując ustawienia kodeków.

Programy z linii Catalyst obsługują materiały 4K z wielu kamer, a także formaty Sony Pro. Można w nich pracować z materiałami HDR.

Wersja testowa pakietu działa przez 15 dni. Uruchomienie jej wymaga założenia konta.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
3.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań2 081
Data aktualizacji31 sie 2021
Rozmiar pliku421.70 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Catalyst Production Suite ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)