Catzilla 1.1 rozpozna najnowsze karty graficzne i dokładniej sprawdzi, czy na komputerze „pójdzie” nowa gra

Catzilla 1.1 rozpozna najnowsze karty graficzne i dokładniej sprawdzi, czy na komputerze „pójdzie” nowa gra

Catzilla 1.1 rozpozna najnowsze karty graficzne i dokładniej sprawdzi, czy na komputerze „pójdzie” nowa gra
19.11.2013 15:02, aktualizacja: 19.11.2013 16:29

Polski benchmark, Catzilla, który miał premierę we wrześniu, nie zwalnia tempa. Dziś wydana została wersja 1.1 programu aspirującego do miana 3DMarka znad Wisły.

Catzilla uruchamia 6 benchmarków, na podstawie których generowany jest ogólny wynik wydajności naszego komputera. Program testuje m.in. procesor pod względem szybkości obliczeń związanych z modelowaniem zjawisk fizycznych oraz kartę graficzną, wyciskając z niej siódme poty w trakcie symulacji cieczy czy obliczaniu licznych shaderów. Benchmark dba również o to, by testy przeprowadzać na najnowszych wersjach sterowników i potrafi zasugerować, jakie podzespoły należałoby wymienić, by zwiększyć wydajność komputera. Wyniki można publikować online i porównywać z najlepszymi osiągnięciami użytkowników na całym świecie.

Przede wszystkim poprawiona została funkcja „Sprawdź grę”, która dokładnie analizuje wydajność sprzętu pod kątem konkretnych produkcji. Nowa wersja benchmarku oznacza także wykrywanie najnowszych kart graficznych, ale też możliwość przetestowania konfiguracji sprzętowej także na starszych sterownikach. Ponadto, dla sterowników NVIDII w wersjach od 301.42 wprowadzona została wielowątkowość.

Obraz

Ponadto, poprawionych zostało sporo innych elementów, od polecającego aukcje na Allegro i eBayu z proponowanymi komponentami ulepszającymi testowany komputer, po stronę domową projektu.

Warto również dodać, że zainteresowanie projektem okazało się na tyle duże, że 29 października dostał on zielone światło na Steam Greenlight.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)