CCleaner 5.33 – dostępna pierwsza nowa wersja pod skrzydłami Avasta

CCleaner 5.33 – dostępna pierwsza nowa wersja pod skrzydłami Avasta

CCleaner 5.33 – dostępna pierwsza nowa wersja pod skrzydłami Avasta
16.08.2017 17:51

Przed miesiącem informowaliśmy, że CCleaner, niezwykle popularny program do optymalizacji systemu operacyjnego i usuwania z zbędnych plików, został przejęty przez Avasta. Dziś dostępna jest już nowa wersja programu, pierwsza po tych wydarzeniach. Czy licznych użytkowników czeka zaskoczenie?

Wielu z Czytelników odniosło się do informacji o przejęciu CCleanera z obawami. Obie firmy deklarują, że decyzja nie będzie miała żadnego wpływu na rozwój zarówno oprogramowania Piriform, jak i Avasta, oraz że końcowy użytkownik w zasadzie nie doświadczy jej rezultatów, Mimo to padło wiele uwag co do rychłego końca CCleanera w formie, jaką miliony użytkowników znają od lat. Nic jednak nie wskazuje na to, aby obawy te miały się potwierdzić.

Obraz

CCleaner 5.33 wnosi bowiem w stosunku do poprzedniej wersji standardową garść poprawek i udoskonaleń. W zakresie usuwania zbędnych plików zaktualizowano definicje czyszczenia ciasteczek zapisanych przez Edge’a – dostosowano je między innymi do nowych Surface’ów. Dalsze zmiany to poprawki wymuszonych poniekąd czasem: naprawiono między innymi błąd w usuwania plików z rozszerzeń Firefoksa, wywoływany końcem wsparcia dla wytczek NPAPI.

Ponadto w Firefoksie i Thunderbirdzie CCleaner nie będzie już usuwał informacji o ostatnim miejscu zapisywania plików. Poprawek doczekał się proces automatycznej aktualizacji programu, a w Disk Analyzerze naprawiono błąd, który uniemożliwiał wyświetlanie pełnych ścieżek do plików. Usprawniona sekwencja startowa ma oznaczać koniec chwilowych zwieszek interfejsu po uruchomieniu CCleanera. Najnowszą wersję programu pobrać można z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)