CCleaner dostał ustawienia prywatności, w darmowej wersji bezużyteczne (aktualizacja)

CCleaner dostał ustawienia prywatności, w darmowej wersji bezużyteczne (aktualizacja)

Czyszczenie komputera z depositphotos
Czyszczenie komputera z depositphotos
24.05.2018 16:31, aktualizacja: 05.06.2018 10:00

CCleaner, program do utrzymywania systemu Windows w dobrej kondycji, został wydany w nowej wersji. Tym razem otrzymał między innymi ustawienia prywatności.

Ustawienia prywatności CCleanera znajdziemy w sekcji Options → Privacy. Są tam dwa ustawienia. Jedno reguluje możliwość zbierania danych o tym, jak korzystamy z komputera i przekazywania ich zewnętrznym firmom analitycznym. Drugie dotyczy wyświetlania reklam innych produktów Avasta.

Obraz

Motywacją do wprowadzenia tych ustawień jest zapewne wprowadzenie zasad ochrony danych osobowych RODO na terenie Unii Europejskiej. Po instalacji programu domyślnie oba pola są zaznaczone i nie można ich odznaczyć, nie należy się tym jednak przejmować. W darmowej wersji zbierane dane nie pozwalają w żaden sposób zidentyfikować użytkownika. Jeśli korzystacie z płatnej, która gromadzi nieco więcej informacji, będziecie mogli zmienić te ustawienia. Na stronie, która zostanie otwarta po zakończeniu instalacji, zostało opisane zbieranie informacji przez CCleanera. Coś tu się jednak nie zgadza, gdyż polityka prywatności informuje, że użytkownicy darmowej wersji także mogą wyłączyć analitykę.

Poza tymi ustawieniami CCleaner dostał też możliwość ustawienia poziomu szczegółowości wyświetlanych wyników operacji. Tymczasowo trzeba było wyłączyć czyszczenie pamięci podręcznej fontów, gdyż sprawia problemy na Windowsie 10 1803.

Najnowszy CCleaner znajduje się w naszej bazie programów.

Aktualizacja

Z wydaniem wersji 5.43.6522 CCleanera ustawienia prywatności zostały wprowadzone tak, jak powinny. W darmowej wersji programu także można się wypisać ze zbierania danych i otrzymywania reklam.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)