MacOSNarzędziaNarzędzia systemoweCCleaner Free
CCleaner Free ikona

CCleaner Free1.18.30

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

CCleaner to znane i cenione narzędzie do usuwania zbędnych plików i śladów korzystania z różnych programów z systemu. Program pozwala posprzątać po przeglądarkach, edytorach, odtwarzaczach, historię ostatnich plików i programów, a także usunie zapisane logi systemowe. CCleaner potrafi także usuwać programy razem z pozostawionymi przez nie plikami i wykonywać podstawowe zadania związane z utrzymywaniem systemu w dobrym stanie.

CCleaner na systemie OS X potrafi odnaleźć i usunąć historię przeglądania i pobierania Safari, razem z pamięcią podręczną i ciasteczkami, śmieci, ostatnio otwierane dokumenty, ostatnio uruchamiane aplikacje, ostatnie serwery, logi systemowe, pamięć podręczną fontów, pliki pobrane przez użytkownika, ustawienia Dashboardu, historię szybkiego przeglądania plików, narzędzia dyskowego i nieużywane pliki języków.

Ponadto CCleaner potrafi odnaleźć pliki pozostawione przez zainstalowane przez użytkownika aplikacje, w tym oczywiście przeglądarki, odtwarzacze, komunikatory i wszelkie inne programy, które zachowują historię działań. Dla wielu z nich można wybrać, jakie informacje zostaną usunięte. Po odnalezieniu plików otrzymamy informacje o ich liczbie, zajmowanym miejscu i możemy je usunąć.

Ponadto CCleaner pozwala usuwać programy razem z pozostawianymi przez nie plikami, daje możliwość wyboru, jakie programy mają być uruchamiane razem z systemem, daje możliwość uruchomienia analizy i naprawiania uprawnień na wybranym dysku (znajdziemy ją również w Narzędziu dyskowym) i nadpisywania wolnej przestrzeni zerami, by nie było możliwe odczytywanie z nich usuniętych już danych (dla dysków talerzowych).

W ustawieniach programu zyskamy także dostęp do niektórych ukrytych ustawień systemu OS X: można włączyć bezpieczne usuwanie plików z kosza, zarządzać ciasteczkami i wybrać języki, które mają zostać w systemie.

CCleaner Professional kosztuje niecałe 100 złotych. Ta wersja programu daje większe możliwości, łącznie z automatycznym czyszczeniem danych i monitorowaniem programów na bieżąco. Można z niej korzystać w celach komercyjnych.

Kup program
Kup pełną wersję
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
ProducentPiriform Ltd.
Liczba pobrań33 865
Data aktualizacji27 paź 2020
Rozmiar pliku3.68 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
CCleaner Free ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)