CDP.pl likwiduje półki. Ściągnij gry, książki i filmy jak najszybciej

Strona głównaCDP.pl likwiduje półki. Ściągnij gry, książki i filmy jak najszybciej
21.04.2017 17:39
CDP.pl likwiduje półki. Ściągnij gry, książki i filmy jak najszybciej
bDYNAhCK

CDP.pl czekają spore zmiany. Klienci, którzy kupili w nim elektroniczne dobra, mają czas do 30 kwietnia, by je pobrać. Warto poinformować o tym także znajomych, gdyż e-maile z informacjami o zmianach w CDP.pl w wielu skrzynkach są traktowane jako spam.

bDYNAhCd

Pierwszego maila na ten temat wysyłali jeszcze w marcu. Uprzedzali wtedy, że w kwietniu zaczną prace nad platformą i radzili ściągnąć wszystko do 31 marca. Co ciekawe, zakupy klientów miały być niedostępne tylko na czas prac. Z końcem kwietnia rozesłane zostały jednak kolejne wiadomości, tym razem informujące o tym, że jeśli ktoś nie pobierze swoich cyfrowych zakupów do 30 kwietnia, straci do nich dostęp na zawsze. Mowa tu o książkach, grach, filmach i audiobookach.

Zmiany związane są ze zmianą właściciela sklepu CDP.pl. Gdy platforma grupy CD Projekt ruszyła w 2013 roku, miała asa w rękawie, w postaci wyłączności na dystrybucję e-booków Sapkowskiego. Z czasem asortyment sklepu został poszerzony o inne produkty, także papierowe książki i cyfrowe gry. Z czasem jednak stało się jasne, że przynajmniej jako księgarnia elektroniczna CDP.pl się nie sprawdza.

W ubiegłym miesiącu CDP.pl zmienił właściciela. Należy teraz do grupy Admassive, podobnie jak reaktywowany niedawno sklep Merlin (wraz z marką i bazą klientów). Możliwe, że sklepy zostaną połączone.

bDYNAhCf

Niemniej jednak warto ściągnąć swoje książki, filmy, gry i audiobooki jak najszybciej i zadbać o godną zaufania kopię zapasową. Większość zakupów z CDP.pl to gry, często niemałe, więc im wcześniej je sobie zapiszecie, tym lepiej.

Aktualizacja

Jednak zaszła pomyłka. Późnym wieczorem w piątek klienci CDP.pl otrzymali maile z przeprosinami i informacją, że wirtualne półki wciąż będą dostępne.

350198937745384905

Wygląda na to, że wiadomość została rozesłana do klientów sklepu przez pomyłkę. Powinien trafić tylko do osób, które kupiły produkty niewspierane już przez wydawców.

Udostępnij:
bDYNAhDb