[CeBIT 2015] Goodram pokazuje w końcu dyski SSD z serii Iridium

[CeBIT 2015] Goodram pokazuje w końcu dyski SSD z serii Iridium
Krzysztof Fiedor

17.03.2015 16:38, aktual.: 19.03.2015 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z niewielu polskich firm jaką można spotkać na targach CeBIT 2015 jest Goodram. Producent pamięci RAM, flash i dysków SSD wystawia się w strefie przeznaczonej dla partnerów handlowych (Planet Reseller). Wejść tam mogą tylko zarejestrowani sprzedawcy i na całe szczęście przedstawiciele mediów.

Obraz

Nasz rodzimy wytwórca prezentuje zapowiadane od dawna dyski SSD z nowej rodziny Iridium. Informacje o nowej serii można było znaleźć już pół roku temu. Niestety praktycznie do teraz nie było gotowych produktów. To całkowita nowość w ofercie producenta. Pozycjonowana jest ona nieco wyżej niż popularne modele z serii C40 i C100. Podstawowy model Iridium skierowany jest do graczy i użytkowników domowych, którzy szukają wydajności jaką zapewniają dyski SSD, jednak przy umiarkowanym budżecie. W tym modelu producent zdecydował się na kości MLC NAND Microna oraz czterordzeniowy kontroler Phison PS3110-S10. Modele o pojemności 120, 240 i 480 GB mogą się pochwalić identyczną prędkością odczytu, która wynosi 560 MB/s. Różne są natomiast prędkości zapisu i odpowiednio do pojemności wynoszą 160, 320 i 530 MB/s. Model ten objęty jest 3 letnią gwarancją i praktycznie w ciągu kilku najbliższych dni powinien trafić do sklepów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bardziej wydajny model Iridium PRO wyposażony został w bardziej wydajne kości MLC NAND A19 Toshiby co przełożyło się na poprawienie parametrów pracy. Wszystkie wersje (240, 480 i 960 GB) mogą się pochwalić takimi samymi prędkościami w trybie odczytu (560MB/s) i zapisu (530MB/s). Również w tym modelu zastosowano wydajny czterordzeniowy kontroler Phison. Na uwagę zasługuje nominalna wytrzymałość dysku, która sięga 1000 TB. Producent jest tak pewny swego produktu, że nie boi się dać aż 5 lat gwarancji na serię PRO.

Dyski SSD to nie wszystko co można zobaczyć na stoisku. Wśród wystawionych pamięci RAM dwa przypadki zwracają na siebie szczególną uwagę. Po pierwsze DDR4, które po raz pierwszy trafiły do oferty Goodrama. Mogą one pracować z zegarem 2400 MHz przy CL15. Drugie to Goodram GAMING Ledlight. To pamięci DDR3 o zegarach od 1600 do 2400 MHz, które na grzbiecie mają wbudowane diody LED i wesoło pobłyskują podczas pracy. Bardzo fajny efekt osiągniemy kiedy złożymy komputer w przeźroczystej obudowie choćby takiej jaki Iwill prezentowany na zdjęciach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na koniec warto wspomnieć, że w ramach serii Iridium pojawią się dyski Ultimate, które będą pracować na złączu PCI-Express oraz M.2. Jest to jednak dość odległa przyszłość, być może pierwsze próbki pojawią się w okolicach wakacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)