CES 2011 rozpoczęty, pokazano fragmenty Windowsa 8

CES 2011 rozpoczęty, pokazano fragmenty Windowsa 8

06.01.2011 13:26, aktualizacja: 06.01.2011 15:01

Dziś o 8 czasu polskiego rozpoczął się Consumer Electronic Show. Konferencja ma miejsce w Las Vegas i zaprezentowane na niej zostaną najnowsze technologie używane w urządzeniach elektronicznych oraz najnowsze produkty użytkowe takich firm, jak Microsoft, Sony, Asus, Dell, HP i wiele innych.

Najbardziej oczekiwaną prezentacją na tegorocznym CES było wystąpienie Steve'a Ballmera, który reprezentuje Microsoft. Od dłuższego czasu w Internecie krążyła plotka, że Ballmer opowie o Windows 8 działającym na nowym urządzeniu dotykowym wyprodukowanym przez firmę Samsung. Urządzenie o nazwie Surface zostało zaprezentowane, ale działało pod kontrolą Windowsa 7. Można było zobaczyć za to fragmenty kodu Windowsa 8 działające na urządzeniu wyposażonych w procesory ARM firm Qualcomm (linia Snapdragon) i Texas Instruments (OMAP), a Ballmer oficjalnie zapowiedział wydanie Windowsa dla procesorów ARM produkowanych przez firmy NVIDIA, Qualcom i Texas Instruments. Microsoft ma również interesujące plany dotyczące Kinecta, na przykład wprowadzenie możliwości sterowania telewizją z użyciem gestów ciała. Na koniec Ballmer opowiedział o zmianach czekających Windows Phone 7, w tym o funkcji kopiuj-wklej i przyśpieszeniu uruchamiania aplikacji.

Jeszcze przed rozpoczęciem głównej części konferencji można było na własne oczy zobaczyć wiele nowych urządzeń, które wkrótce trafią na rynek. Wśród nowinek technicznych największym powodzeniem cieszą się oczywiście tablety. Wczoraj premierę miały także urządzenia z systemami Windows 7 i Android. Niestety na tablet z webOS musimy poczekać jeszcze przynajmniej miesiąc. Dużą popularnością cieszą się również telefony pracujące w technologii 4G oraz telewizory i różne urządzenia multimedialne, w tym cała gama telewizorów 3D. Wśród prezentowanych urządzeń znalazło się również sporo aparatów fotograficznych, w tym FinePix XP20 i XP30 — modele kontynuujące linię prezentowaną na HotZlocie 2010. Ponadto Opera zapowiedziała prezentację swojej przeglądarki dla tabletów.

Tegoroczny Consumer Electronic Show potrwa do niedzieli. CES ma długą tradycję, gdyż konferencja odbywa się od 1967 roku. Przez lata wśród prezentowanych produktów znalazły się takie urządzenia, jak odtwarzacz płyt CD, DVD, Nokia N800 i Xbox oraz Windows Vista, Office 2010 i przeglądarka Maxthon.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)