CES 2013: Samsung pokazał największy (na razie) telewizor na świecie

Strona głównaCES 2013: Samsung pokazał największy (na razie) telewizor na świecie
08.01.2013 15:04

Samsung jest jednym z tych wystawców na targach CES, którzy mają naprawdę dużo do pokazania, niemal w każdej dziedzinie. Największą (dosłownie) nowością jest tym razem jednak telewizor. W listopadzie zeszłego roku Koreańczycy zapowiedzieli, że pokażą swój pierwszy telewizor 4K, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie to 85-calowe monstrum (model UN85S9) umieszczone we własnej ramie. Tym samym Samsung odebrał LG tytuł producenta największego telewizora na świecie, choć urządzenia LG będzie można kupić już w przyszłym miesiącu, a Samsung jeszcze szczegółów nie ujawnił.

350034669892429761

Projekt jest interesujący i powinien zadowolić miłośników surowego industrialu. Ogromny telewizor można ustawić w odpowiadającej nam płaszczyźnie, zaś metalowa rama nie tylko działa na poczucie estetyki, ale również jest obudową dla 120-watowego zestawu głośników. W przeciwieństwie do Sony, Samsung nie zamierza na razie dostarczać treści w rozmiarze 4K. Zamiast tego chwali się algorytmami powiększającymi obraz i nowym interfejsem graficznym oprogramowania.

Pozostałe nowości już nie robią takiego wrażenia. 5 nowych aparatów kompaktowych z Wi-Fi, głośniki bezprzewodowe, ultrabooki z serii 7, pralki, sprzęt kuchenny i kolejne telewizory wyglądają dość blado na tle giganta. Warto jednak wspomnieć, że po raz kolejny zapowiedziane zostały telewizory OLED i po raz kolejny nie poznaliśmy cen ani terminu wejścia na rynek. Wiadomo natomiast, że być może skończą się problemy z wyborem filmów, gdyż jeśli wyposażymy się w okulary 3D, dwie osoby będą mogły oglądać dwa różne filmy jednocześnie na tym samym ekranie. Posiadaczy starszych Smart TV tego producenta ucieszy zapewne wiadomość, że za pośrednictwem małego modułu o tajemniczej nazwie Smart Evolution Kit, który można wpiąć w gniazdo z tyłu urządzenia, nie zostaną w tyle. Jeszcze działające telewizory mogą w ten sposób zyskać świeże oprogramowanie. Moduł dostarczany będzie z nowym pilotem i kosztować będzie między 200 a 400 dolarów.

Więcej o produktach Samsunga można dowiedzieć się na specjalnej stronie, gdzie znalazły się wszystkie zdjęcia oraz zapis prezentacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)