CES 2013: Samsung pokazał największy (na razie) telewizor na świecie

08.01.2013 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung jest jednym z tych wystawców na targach CES, którzy mają naprawdę dużo do pokazania, niemal w każdej dziedzinie. Największą (dosłownie) nowością jest tym razem jednak telewizor. W listopadzie zeszłego roku Koreańczycy zapowiedzieli, że pokażą swój pierwszy telewizor 4K, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie to 85-calowe monstrum (model UN85S9) umieszczone we własnej ramie. Tym samym Samsung odebrał LG tytuł producenta największego telewizora na świecie, choć urządzenia LG będzie można kupić już w przyszłym miesiącu, a Samsung jeszcze szczegółów nie ujawnił.

Obraz

Projekt jest interesujący i powinien zadowolić miłośników surowego industrialu. Ogromny telewizor można ustawić w odpowiadającej nam płaszczyźnie, zaś metalowa rama nie tylko działa na poczucie estetyki, ale również jest obudową dla 120-watowego zestawu głośników. W przeciwieństwie do Sony, Samsung nie zamierza na razie dostarczać treści w rozmiarze 4K. Zamiast tego chwali się algorytmami powiększającymi obraz i nowym interfejsem graficznym oprogramowania.

Pozostałe nowości już nie robią takiego wrażenia. 5 nowych aparatów kompaktowych z Wi-Fi, głośniki bezprzewodowe, ultrabooki z serii 7, pralki, sprzęt kuchenny i kolejne telewizory wyglądają dość blado na tle giganta. Warto jednak wspomnieć, że po raz kolejny zapowiedziane zostały telewizory OLED i po raz kolejny nie poznaliśmy cen ani terminu wejścia na rynek. Wiadomo natomiast, że być może skończą się problemy z wyborem filmów, gdyż jeśli wyposażymy się w okulary 3D, dwie osoby będą mogły oglądać dwa różne filmy jednocześnie na tym samym ekranie. Posiadaczy starszych Smart TV tego producenta ucieszy zapewne wiadomość, że za pośrednictwem małego modułu o tajemniczej nazwie Smart Evolution Kit, który można wpiąć w gniazdo z tyłu urządzenia, nie zostaną w tyle. Jeszcze działające telewizory mogą w ten sposób zyskać świeże oprogramowanie. Moduł dostarczany będzie z nowym pilotem i kosztować będzie między 200 a 400 dolarów.

Więcej o produktach Samsunga można dowiedzieć się na specjalnej stronie, gdzie znalazły się wszystkie zdjęcia oraz zapis prezentacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)