CES 2014: Epson wchodzi w rzeczywistość rozszerzoną

CES 2014: Epson wchodzi w rzeczywistość rozszerzoną07.01.2014 13:32
CES 2014: Epson wchodzi w rzeczywistość rozszerzoną

Firma Epson raczej nie kojarzy się z technologiami mobilnymi, tym bardziej zdziwiła mnie agenda targów w Las Vegas, na której wyszczególniono prezentację firmy dotyczącą urządzenia, które będzie można nosić. A jednak — na targach CES firma zaprezentowała drugą odsłonę okularów Moverio, które są mniejsze i lżejsze od poprzedniej wersji, a ponadto mają dużo szersze możliwości.

350045766812919745

Moverio BT-100, które weszły na rynek w listopadzie 2011 roku, to osobisty projektor. Na dwóch wyświetlaczach qHD można oglądać zdjęcia bądź filmy, w tym także w 3D. Okularom towarzyszą słuchawki oraz jednostka kontrolująca w postaci odtwarzacza z Androidem 2.2.

Prezentowane obecnie okulary BT-200 ważą tylko 88 gramów i są o połowę mniejsze od poprzednika. Poza możliwością oglądania na nich filmów i zdjęć, pozwalają także oglądać świat z dodatkową warstwą rzeczywistości rozszerzonej. W prawidłowym nałożeniu wizualizacji danych pomagać ma kamerka monitorująca na co patrzy noszący, a także GPS, kompas, akcelerometr i żyroskop. Epson zapewnia, że dzięki temu urządzenie będzie płynnie i wiernie odwzorowywać na wyświetlanym obrazie ruchy noszącego.

350045766813116353

Obudowa okularów została wykonana z tworzyw sztucznych i wyposażona w regulowany, gumowy „nosek”, dzięki czemu nie powinny sprawiać dyskomfortu przy noszeniu i sprawdzą się nawet jeśli pod spodem znajdują się zwykłe okulary korekcyjne. W obudowie został zamontowany bazujący na technologii LCD miniaturowy projektor, który rzuca obraz na wyświetlacz, będący zarazem szkłami okularów. Obraz jest półprzezroczysty, ma rozdzielczość 960×540 pikseli, ale dla widza ma rozmiar porównywalny z 320-calowym telewizorem, tylko nie jest tak ostry. Słuchawki zostały oznaczone Dolby Digital Plus i powinny zapewniać kinową jakość dźwięku. Wygląd BT-200 sprawia jednak, że nie jest to gadżet, który każdy z ochotą założyłby przed wyjściem z domu… zwłaszcza że zwisa z nich kabel.

Niestety, te okulary, podobnie jak poprzednią wersję, kontrolować można tylko z dedykowanego urządzenia, wyposażonego w system Android 4.0.4. Pilot sterujący jest ponadto wyposażony w Bluetooth 3.0, WiFi, USB OTG i Miracast. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz i 1 GB RAM-u. Do dyspozycji użytkownika jest 8 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć kartą microSD. Moverio mają ponadto własny sklep z aplikacjami. Podczas prezentacji okularów Epson pokazał między innymi czytnik kodów QR, asystenta mechanika prezentującego instrukcje, gry w przestrzeni oraz oczywiście nawigację.

350045766813312961

Możliwość wykorzystania najnowszych okularów Epsona do oglądania panoramicznych obrazów z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji sprawia, że stoją one gdzieś pomiędzy Google Glass a Occulus Rift. Ich cena została ustalona na poziomie 699,99 dolarów, sprzedaż ruszy w marcu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)