[CES 2015] Fang Trinity – trzyczęściowy komputer dla graczy, który olśniewa wyglądem

Źródło: PCWorld.com
Źródło: PCWorld.com

07.01.2015 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma CyberPower zaprezentowała prototypowy, choć według zapewnień w pełni funkcjonalny, komputer Fang Trinity – świetnie prezentującą się wizualnie propozycję skierowaną dla wymagających graczy. Urządzenie nie tylko posiada podzespoły pozwalające na komfortowe uruchamianie najnowszych produkcji, ale także wyróżnia się wyglądem, którego pozazdrościć mogliby nawet twórcy rysunków koncepcyjnych do filmów science-ficition.

Projektanci CyberPower całkowicie zrezygnowali z konwencjonalnej, prostopadłościennej bryły mieszczącej wszystkie podzespoły. Fang Trinity zostało podzielone na trzy moduły, które łączą się w środku ze wspólnym rdzeniem o walcowatym kształcie. Taki pomysł motywowany jest nie tylko futurystycznym wzornictwem, ale także otwiera podzespoły ułatwiając chłodzenie. Mimo nietypowej konstrukcji moduły zostały zaprojektowane tak, aby można było w nich wykorzystywać ogólnodostępne komponenty.

Źródło: PCWorld.com
Źródło: PCWorld.com

Z parametrów oferowanych przez Fang Trinity powinien być zadowolony nawet najbardziej wymagający gracz. W pierwszym module obudowy znajduje się płyta główna Gigabyte Z97 Mini-ITX, procesor Intel Core i7 4790K chłodzony cieczą oraz napęd Blue-ray, w drugim 500-watowy zasilacz Corsair oraz dwa z pięciu dysków SSD oraz tradycyjny dysk 3,5”. W trzecim module zainstalowano kartę graficzną GeForce GTX 980 oraz pozostałe trzy dyski SSD. Wszystkie elementy obudowy zostały wykonane z metalu, waga pojedynczego modułu wynosi około 3,5 kilograma.

Źródło: PCWorld.com
Źródło: PCWorld.com

Targi CES są miejscem, które producenci postrzegają także jako przestrzeń do zaprezentowania nawet wczesnych prototypów swoich produktów. Fang Trinity mógłby więc zostać potraktowany jako swojego rodzaju koncepcja, ukazująca możliwy kierunek dalszego rozwoju w CyberPower. Producent twierdzi jednak, że w tym przypadku tak nie jest i premiera Fang Trinity nastąpi w ciągu trzech miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)