[CES 2015] Lenovo ThinkPad Stack: elegancki stos dodatków do laptopa nie na każdą kieszeń

[CES 2015] Lenovo ThinkPad Stack: elegancki stos dodatków do laptopa nie na każdą kieszeń

[CES 2015] Lenovo ThinkPad Stack: elegancki stos dodatków do laptopa nie na każdą kieszeń
05.01.2015 14:10, aktualizacja: 05.01.2015 18:04

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, Lenovo zaprezentowało rodzinę czterech urządzeń, które mają znacznie zwiększyć komfort korzystania z laptopa w warunkach, w których użytkownik znajduje się poza domem lub miejscem pracy i nie ma dostępu do sieci elektrycznej, czy dobrej jakości głośników.

Na zestaw Lenovo ThinkPad Stack, tak bowiem zostały nazwane urządzenia, składa się zewnętrzna bateria o pojemności 10 000 mAh, dysk zewnętrzny o rozmiarze 1 terabajta wykorzystujący USB 3.0, modem LTE oraz głośniki Bluetooth. To, co wyróżnia ofertę Lenovo to ujednolicone i atrakcyjne wzornictwo oraz możliwość fizycznego złożenia urządzeń w jedną bryłę. Zastosowano także możliwość indukcyjnego przesyłania energii elektrycznej – zatem do działania całej bryły wystarczy, że do kontaktu lub gniazda USB podłączy się tylko jedno z urządzeń.

350129676213315521

Poszczególne części zestawu Lenovo ThinkPad Stack będą oczywiście sprzedawane oddzielnie i trudno uznać proponowane ceny za niskie. Za dodatkowy akumulator trzeba będzie zapłacić równowartość 50 dolarów, za dysk zewnętrzny 200, głośniki Bluetooth to wydatek rzędu 90 dolarów, zaś modem LTE będzie kosztował około 200 dolarów. Nie wiadomo na razie nic o szczegółowych parametrach technicznych urządzeń.

Koncepcja sprzedaży dodatkowych urządzeń do laptopa jest w zasadzie tak stara jak sam laptop. Ciekawym pomysłem wydaje się jednak możliwość stworzenia z kilku urządzeń wymagających dotychczas oddzielnego przechowywania i zasilania, jednolitej bryły, którą można wykorzystywać jako kompletny zespół peryferii na przykład w trakcie służbowego wyjazdu czy wakacji. W sklepach Lenovo ThinkPad Stack pojawi się najprawdopodobniej w kwietniu 2015 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)