[CES 2015] Sony pokazuje jak dodać inteligencji okularom wszelkiego rodzaju

Źródło: arstechnica.com
Źródło: arstechnica.com

09.01.2015 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Temat stworzenia urządzenia, które oferowałoby interfejs wykorzystujący wyświetlacz w oprawkach okularów był oczywiście bardzo popularny w czasie pojawiania się kolejnych informacji dotyczących Google Glass. Podczas tegorocznych targów CES swoją koncepcję inteligentnych okularów zaprezentowała także firma Sony.

Mimo tego, że produkt Google i prototyp Sony zasadniczo różnią się od siebie już na etapie samych założeń, trudno będzie uniknąć między nimi porównań. Podstawowa różnica polega na tym, że Sony proponuje urządzenie, które zakłada się na dowolnie wybrane okulary, a nie całe oprawki, do których ewentualnie można dopasować szkła.

Źródło: arstechnica.com
Źródło: arstechnica.com

SmartEyeglass Attach! – bo taką nazwę nosi prototyp – składa się z dwuczęściowej obudowy zawierających podzespoły urządzenia, które zakłada się po obu bokach oprawek. Łączą się one przewodowo z tyłu głowy użytkownika. W środku znalazło się miejsce m.in. na procesor ARM Cortex-A7, akumulator o pojemności 400 mAh oraz moduły Bluetooth i Wi-Fi.

Produkt Sony różni się od Google Glass także umiejscowieniem wyświetlacza. W przypadku Glass, ze względu na powierzchnię i położenie, znajdował się on cały czas w zasięgu wzroku i uwagi. Sony zamontowało ekran bliżej krawędzi pola widzenia, co sprawia, że aby zwrócić uwagę na komunikaty trzeba skierować wzrok na prawo. Parametry przedstawiają się bardzo interesująco – SmartEyeglass Attach! posiada wyświetlacz OLED o rozdzielczości 640 na 400 pikseli i przekątnej 0,23 cala – jest więc zdolny do wyświetlenia 3430 pikseli na powierzchni jednego cala kwadratowego. Dla porównania – ekran Samsunga Galaxy S6 będzie mógł wyświetlać około 534 pikseli na calu.

Źródło: arstechnica.com
Źródło: arstechnica.com

Zaprezentowane na CES SmartEyeglass Attach! są w fazie prototypu, jednak już teraz Sony skupia się głównie na dostosowaniu urządzenia do potrzeb aktywnych użytkowników, którzy będą mogli je wykorzystać na przykład podczas uprawniania sportu. Producent utrzymuje także, że masowa produkcja inteligentnych okularów rozpocznie się jeszcze w 2015 roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)