[CES 2015] Tapety z e-papieru – E Ink prezentuje innowacje w urządzaniu wnętrz

[CES 2015] Tapety z e-papieru – E Ink prezentuje innowacje w urządzaniu wnętrz

[CES 2015] Tapety z e-papieru – E Ink prezentuje innowacje w urządzaniu wnętrz
07.01.2015 11:49

Firma E Ink, znana szerzej jako producent wyświetlaczy dla wiodących na rynku czytników e-booków, zaprezentowała na targach CES prototypowe zastosowania dla elektronicznego papieru. Okazuje się, że oprócz wykorzystania w czytnikach czy elastycznych wyświetlaczach, e-papier może także zostać użyty do wystroju wnętrz, jako animowana tapeta ścienna lub pokrycie blatów.

Firma zaprezentowała na CES przykładową instalację, w którym jedna ze ścian pokryta była różnokształtnymi wielokątami wykonanymi z elektronicznego papieru. Użyta animacja była bardzo prosta – składało się na nią jedynie płynne przechodzenie koloru niewielkich kafelków z bieli do intensywnego różowego. Już teraz można zwrócić uwagę, że w aktualnym stadium rozwoju przedsięwzięcia, płynność animacji pozostawia wiele do życzenia, co pewnie zwróci uwagę estetów, do których adresowany jest produkt. Drugim zaprezentowanym zastosowaniem elektronicznego papieru był animowany blat złożony z jednego wyświetlacza, także zdolnego do zmiany koloru i wyświetlania prostych animacji.

350129765451327425

E Ink twierdzi, że proponowane przez nich rozwiązanie może wkrótce znaleźć szerokie zastosowanie w architekturze i wystroju wnętrz. Kafelki mają bowiem nadawać się zarówno do wykończeń wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także cechować się dłuższą żywotnością i większą energooszczędnością niż LED. W instalacji zastosowano wyświetlacze Prism, które według producenta są w pełni konfigurowalne. Można się więc spodziewać, że wraz z e-tapetą użytkownikom udostępniane będzie oprogramowanie pozwalające na tworzenie własnych animacji.

Nie podano jak dotąd informacji o dacie premiery czy cenie e-tapety. Z pewnością specjaliści do spraw sprzedaży w E Ink będą prześcigać się w sugerowaniu zastosowań produktu. Już teraz mowa nie tylko o funkcji ozdobnej, ale także praktycznej – e-tapetę można będzie wykorzystywać w biurach czy budynkach użyteczności publicznej, na przykład do dynamicznego wskazywania drogi przez korytarze czy wyświetlania prostych komunikatów opartych na piktogramach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)