Chcesz mieć Glass w Windows 8/8.1? Pomoże w tym UXTheme Multi-Patcher 10.0

Chcesz mieć Glass w Windows 8/8.1? Pomoże w tym UXTheme Multi-Patcher 10.0

Chcesz mieć Glass w Windows 8/8.1? Pomoże w tym UXTheme Multi-Patcher 10.0
24.04.2014 11:14

Dla wielu użytkowników systemów Microsoftu domyślna skórkadla trybu desktopowego w Windows 8 jest wyraźną regresją względemtego, co domyślnie oferowało Windows 7. Dla nich właśnie ciekawymsposobem na pozbycie się płaskiej, topornej nieco skórki z„ósemki” jest zastosowanie narzędzia UXTheme Multi-Patcher.Pojawiła się właśnie jego wersja 10.0.

Odkąd pojawiło się Windows XP, systemy z Redmond zyskałyogromną liczbę wizualnych stylów, projektowanych przezdoświadczonych designerów, nierzadko znacznie zdolniejszych niżci, którzy pracują w Microsofcie. Niestety używanie tychniezależnych skórek w standardowych instalacjach Windows nie jestmożliwe, wskutek zabezpieczenia – testu certyfikatu – wbibliotece uxtheme.dll.

Obraz

UXTheme Multi-Patcher rozwiązuje ten problem, usuwajączabezpieczenie i umożliwiając instalowanie niezależnych tematówgraficznych. Najnowsza wersja 10.0 likwiduje błąd z uprawnieniami,powodujący wyświetlenie czarnego ekranu, ale przede wszystkimwprowadza obsługę Aero Glass do Windows 8 i 8.1. Możecie więc wnowych wersjach „okienek” wykorzystać teraz te skórki wformacie msstyle, które obsługują przezroczystości.

Miłym akcentem ze strony twórców UXTheme Multi-Patchera jestutrzymanie wsparcia dla systemu, który przez Microsoft został jużporzucony. Narzędzie działa bowiem na Windows XP (w tym edycji64-bit). Choć na liście nie znalazł się Windows 8.1 Update 1, topo zainstalowaniu go na tak zaktualizowanej wersji 8.1 nie mieliśmyw redakcji problemów.

UXTheme Multi-Patcher w najnowszej wersji pobrać możecie zestronyprojektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)