Chcesz sprawdzić czy zdrowo śpisz? Google Nest może w tym pomóc

Chcesz sprawdzić czy zdrowo śpisz? Google Nest może w tym pomóc

źródło: blog.google
źródło: blog.google
Karolina Kowasz
17.03.2021 18:10, aktualizacja: 18.03.2021 08:19

Od czasu stworzenia Google Nest, firma szuka sposobów na uczynienie produktu jeszcze bardziej przydatnym. Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnego bloga, Google postanowiło wprowadzić nową opcję do drugiej generacji ich Nest Huba drugiej generacji. Umożliwi ona kontrolowanie jakości snu użytkowników, bez zakładania dodatkowych urządzeń na czas spoczynku.

Według Google, urządzenia do śledzenia snu stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Zabieranie do łóżka opaski kontrolującej sen czy zegarka jest jednak mało wygodne, dlatego firma postanowiła stworzyć alternatywny sposób badania jakości snu. Rezultatem tych prac jest wbudowana w Nest Hub funkcja Sleep Sensing, która, jak mają nadzieję ich twórcy, pozwoli lepiej zrozumieć sen użytkownika oraz pomoże mu poprawić jego jakość.

Sleep Sensing wykorzystuje technologię Motion Sense do analizowania tego jak śpi użytkownik znajdujący się w pobliżu urządzenia. W tym celu Nest Hub rejestruje ruch i oddechu, jednak odbywa się to bez kamery, dzięki czemu użytkownicy mogą czuć się swobodnie i nie martwić o swoją prywatność.

Wspomniana funkcja jest także w stanie wykrywać zaburzenia snu, takie jak kaszel i chrapanie. Rozpoznaje również zmiany światła i temperatury w pomieszczeniu dzięki wbudowanym mikrofonom oraz czujnikom światła i temperatury otoczenia. Na podstawie uzyskanych danych, codziennie rano urządzenie wyświetli na ekranie podsumowanie snu.

How Sleep Sensing Works on the second-gen Nest Hub from Google

Nowa generacja Google Nest Hub jest dostępny w sprzedaży w trzech kolorach. Urządzenie zostało zaprojektowane z materiałów pochodzących z recyklingu, a jego części mechaniczne zawierają aż 54 procent plastiku pochodzącego z recyklingu. Nest Hub będzie można zakupić w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Australii. Obecnie urządzenie jest dostępne w preordzerze w Google Store w cenie 99,99 dolarów, czyli około 387 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)