Chciała zarobić na kryptowalutach. Oszukali ją na 60 tys. zł

Chciała zarobić na kryptowalutach. Oszukali ją na 60 tys. zł

 Łatwy zarobek? Ta rozmowa telefoniczna kosztowała naprawdę dużo
Łatwy zarobek? Ta rozmowa telefoniczna kosztowała naprawdę dużo
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
10.06.2022 15:22

Chęć szybkiego zarobku w dzisiejszych czasach nie powinna nikogo dziwić. Trzeba jednak być czujnym - nikt nie rozdaje pieniędzy za darmo. Brak czujności może być kosztowny. Jedna z ofiar oszustów straciła aż 60 tys. zł.

Kryptowaluty pozwalają na szybki i spory zysk. Wystarczy spełnić podstawową zasadę - kupić w dołku i sprzedać na górce. Nie jest to jednak proste zadanie - gdyby takie było, zyski z pewnością nie byłyby tak wysokie. Jeśli ktoś oferuje nam pewny zarobek na jakimkolwiek obiekcie związanym z inwestycjami, powinno to wzbudzić naszą czujność.

Policja poinformowała o sytuacji, która spotkała kobieta ze Strzelec Krajeńskich. Kilka miesięcy temu skontaktował się z nią mężczyzna, oferując przy tym pewne i duże zyski z inwestycji w kryptowaluty. Ponowny kontakt nastąpił dopiero w czerwcu. Wtedy kobiecie przekazano pozytywne informacje.

Jej inwestycja miała zakończyć się sukcesem. Mężczyzna poinformował ją, że udało się jej zarobić kilkanaście tysięcy dolarów. Taka wiadomość ucieszyła kobietę i uśpiła jej czujność.

Oszust powiedział kobiecie, że aby odebrać środki, musi zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Jak mogą domyślać się ci, którzy dobrze znają metody cyberprzestępców, chodziło o program, który pozwala na zdalną obsługę pulpitu.

Od tego momentu sprawa potoczyła się typowo. Przestępca był w stanie pozyskać dane logowania do konta bankowego kobiety swojej ofiary. Kolejnym krokiem było zaciągnięcie kredytu na 60 tys. zł i szybkie przelanie pieniędzy z konta. Zamiast szybkiego zysku, kobieta odnotowała ogromną stratę.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)