Cheaty na PlayStation 4 będą możliwe dzięki nowemu Xploderowi

Cheaty na PlayStation 4 będą możliwe dzięki nowemu Xploderowi

Cheaty na PlayStation 4 będą możliwe dzięki nowemu Xploderowi
07.02.2017 12:02

Lubiący „oszukiwać” w grach użytkownicy PlayStation 4 dotej pory byli zmuszeni grać tak, jak twórcy gier im nakazali –dobrze zabezpieczona przez Sony konsola była odporna na wszelkienieautoryzowane. Wygląda jednak na to, że zespół Xploder, znanyze stworzenia oprogramowania do „oszukiwania” na Xboksie 360 iPlayStation 3, zdołał rozwiązać ten problem. Ich nowe narzędzieto droga do popsucia sobie zabawy bez jakiejkolwiek koniecznościmodyfikowania zabawy.

PlayStation 4 Xploder Cheat System oferowany jest w przedsprzedażyza niecałe 50 dolarów. Jak twierdzą jego twórcy, bazuje naunikalnej technologii „ponownego podpisywania” stanów gier,pozwalając wykorzystać dowolny inny stworzony przez PS4 stan gryjako własny. Działać to ma ze wszystkimi grami, nawet najnowszymii tymi, które przywiązują stan gry do swojego profilu. Narzędziepozwala też na tworzenie kopii zapasowych zapisanych stanów swoichwłasnych gier, by uwolnić miejsce na dysku konsoli.

Obraz

Według ludzi Xplodera, nie należy się obawiać, że ichnarzędzie zostanie zablokowane przez kolejną aktualizację firmwarePS4, do swojego działania nie potrzebuje też żadnej modyfikacjikonsoli. Ot po prostu dostajemy dostęp do ogromnej biblioteki stanówgier stworzonych przez społeczność, z których możemy czerpać dowoli. Utkwiłeś na poziomie? Pobierz stan gry z późniejszegoetapu – reklamują swój produkt programiści.

Nie wiadomo, jak konkretnie udało się programistom dobrać domechanizmu weryfikacji stanów gier na PS4, ale to na pewno kolejnykrok w stronę złamania zabezpieczeń konsoli Sony. Hakerzy tworząkolejne działające exploity,wykorzystujące tak wyrafinowane techniki jak Return-ObjectedProgramming. Mówi się, że niektórzy członkowie sceny mają nawetprywatne jailbreaki, działające nawet na najnowszych wersjachfirmware, ale nie udostępniają ich, by nie dać Sony szansyzałatania wykorzystywanych luk. Pytanie, które ciśnie się na ustawszystkich – kiedy zobaczymy pierwsze publiczne Custom Firmware dlaPS4, póki co nie ma jednak odpowiedzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)