Chrome 5 Beta jeszcze szybszy

Chrome 5 Beta jeszcze szybszy

05.05.2010 11:11

Najnowsza rozwojowa wersja przeglądarki internetowej firmy Google jest nawet o 35% szybsza w porównaniu z poprzednimi wydaniami - twierdzi producent. Chrome 5 Beta obsługuje także znacznie lepiej technologię HTML5.

Jak możemy przeczytać na blogu Chrome, najnowsza wersja beta przeglądarki bardzo dobrze poradziła sobie w testach V8 Benchmark Suite. Pozwala on na zbadanie wydajności programu związanej z przetwarzaniem JavaScript. Dobry wynik przeglądarka osiągnęła również w testach SunSpider Benchmark, które pozwalają na mierzenie wydajności silnika. W porównaniu z pierwszą wersją beta, najnowszy Chrome zwiększył swoją prędkość o 213% albo 305% (w zależności od testu).

Kolejne zmiany to możliwość synchronizacji preferencji między przeglądarka zainstalowaną na różnych urządzeniach. Dotychczas użytkownicy Chrome mogli synchronizować jedynie zakładki, teraz natomiast zakres został poszerzony o motywy, stronę startową, ustawienia stron i język. Można również instalować i korzystać z rozszerzeń w trybie anonimowym. Chrome 5 Beta obsługuje nowe funkcje HTML5 takie jak interfejsy programowania geolokacji, App Cache, WebSockets czy komenda przenieś-upuść. Wprowadzono również integrację z Adobe Flash Playerem, który korzysta teraz z mechanizmu automatycznej aktualizacji.

Chrome 5 Beta można pobrać z naszego vortalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows i Mac OS X. Użytkownicy Linuksa mogą natomiast skorzystać z wersji rozwojowej oznaczonej numerem 4.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)